PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne ulice zostaną przebudowane

  • mierzyn24.pl    15 marca 2011 - 14:49
Kolejne ulice zostaną przebudowane

W Mierzynie (woj. zachodniopomorskie) dalszy ciąg inwestycji drogowych. W najbliższym czasie przebudowane zostaną: w całości ulica Ekologiczna oraz duże fragmenty ulic Zgodnej i Tęczowej.
Najwięcej środków pochłonie modernizacja ulicy Zgodnej – 256.200,00 zł. Inwestycja obejmować będzie przebudowę odcinka ul. Zgodnej od skrzyżowania z ul. Tytusa do ul. Łukasińskiego. Modernizacja uwzględnia również kanalizację sanitarną oraz sieci wodną i deszczową.

Prace wykona firma MIKU Z. Merchlewski, G. Merchlewski z Przecławia. Termin zakończenia prac przewidziano na 31 sierpnia br.

Przebudowa ulicy Tęczowej, a właściwie to jej już trzeci etap, kosztować będzie 58.484,83 zł. Prace wykona firma KOŁ BUD Usługi Ogólnobudowlane i Drogowe Piotr Kołacki z Trzeszczyna czyli firma odpowiedzialna wcześniej m.in. za budowę części chodnika przy ul. Lubieszyńskiej, od Kuby w kierunku Szczecina. Planowany termin zakończenia prac przewidziano na 31 maja 2011 r.

Rozpoczęcie budowy ul. Ekologicznej planowane było jeszcze w zeszłym roku. Rozpisany w sierpniu przetarg, mający na celu wyłonienie wykonawcy, został jednak unieważniony z racji wysokich kwot, jakich za wykonanie prac zażyczyli sobie oferenci.

W powtórzonym postępowaniu przetargowym najlepszą ofertę, opiewającą na 179.383,00 zł, złożyła firma ARCHIBUD ze Szczecina. Prace potrwają do 30 lipca br.

Infrastruktura drogowa w Mierzynie, jak i w całej Gminie Dobra, jest stale poprawiana - oczywiście w miarę możliwości finansowych gminy. Niestety budżet gminy nie jest tak duży, aby można było poprawić stan nawierzchni wszystkich ulic w Mierzynie. Systematycznie jednak prowadzone są inwestycje, które mają poprawić nam komfort życia w naszej miejscowości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.