PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny inwestor w specjalnej strefie

  • AZA    7 kwietnia 2011 - 21:09

Spółka Dachpol jest czwartym inwestorem, który uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Zamość SSE Euro-Park Mielec. Zgodę na rozpoczęcie inwestycji wydała Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Dachpol sp. z o.o. zakupi działkę o powierzchni ponad 2,7 ha na terenie Kompleksu Starowiejska w Zamościu i  zadeklarował zatrudnienie 50 osób oraz poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości prawie 7 mln złotych.

Dachpol sp. z o.o., z siedzibą w Zamościu, powstała w 2010 roku. Głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja kostki brukowej, bloczków fundamentowych betonowych, krawężników, blachy trapezowej i płaskiej - produktów znajdujących szerokie zastosowanie w branży budowlanej.

Do kwietnia 2011 roku zezwolenie na działalność w Podstrefie Zamość otrzymały cztery podmioty gospodarcze: Tradis Sp. z o.o., PEP Biomasa Energetyczna S.A., Zartmet 2 Sp. z o.o oraz Dachpol Sp. z o.o. Zadeklarowały one zatrudnienie nie mniej niż 124 nowych pracowników i poniesienie nakładów inwestycyjnych w kwocie 40 milionów złotych.

Podstrefa Zamość jest częścią SSE Euro-Park Mielec. Została utworzona 30 czerwca 2009 roku na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów. Ma powierzchnię 35 ha, zlokalizowaną w dwóch kompleksach: przy ulicy Szczebrzeskiej (pow. 27ha) oraz przy ulicy Starowiejskiej (pow. 7,5 ha). Obecnie trwają prace nad rozszerzeniem Podstrefy w Kompleksie Szczebrzeska o kolejne kilkanaście hektarów.

Trwa dobra passa miasta. W latach 2006-2011 Zamość uzyskał z funduszy europejskich prawie 500 mln zł dofinansowania na rewitalizację obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i inne inwestycje infrastrukturalno-środowiskowe. Aktywni są również prywatni inwestorzy, powstaje między innymi Galeria Twierdza (inwestycja o wartości 80 mln zł, inwestor Rank Progress S.A. z Legnicy) oraz Galeria Revia Park (25 mln zł, inwestor Uniwers Sp. z o.o. z Zamościa). O zezwolenie na budowę starają się dwaj kolejni operatorzy wielkich powierzchni handlowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.