PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny park kieszonkowy na łódzkim Polesiu prawie gotowy

  • aw    30 maja 2017 - 12:45
Kolejny park kieszonkowy na łódzkim Polesiu prawie gotowy
Dla mieszkańców przygotowano leżaki i hamaki (fot.pixabay)

Na początku czerwca zakończą się prace przy budowie parku kieszonkowego na ul. Legionów 65 w Łodzi. To trzeci z sześciu parków, które powstają w tej dzielnicy w ramach programu Zielone Polesie.
Jak informuje łódzki magistrat, dla mieszkańców przygotowano pierwsze w Łodzi miejskie leżaki drewniane, zamontowano hamaki i huśtawkę wahadłową.

- Mieszkańcy chcieli park pełen słońca i na tym się skupiliśmy. Pracowaliśmy intensywnie i kończymy pracę w przyszłym tygodniu bo chcemy, by można było korzystać z tego miejsca latem - mówi Anita Waack-Zając z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ.

"Kieszonkę" o powierzchni ok. 1000 mkw wyposażono w trejaż, który obrosną rośliny, tworząc miejsce zacienione. Wokół nowych alejek posiano trawę, posadzono także krzewy i kwiaty. Ustawiono też betonowe siedziska i stoliki. Koszt inwestycji to ok. 200 tys. zł.

To trzeci z sześciu parków, które powstają w tej dzielnicy w ramach programu Zielone Polesie. Mieszkańcy mogą juz korzystać z zagospodarowanych „kieszonek" przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 34 oraz na rogu ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich i ul. Więckowskiego. Kolejny park będzie budowany przy ul. Andrzeja Struga 50.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.