PARTNER PORTALU
 • BGK

Kolejny raz w Krakowie rusza Noc Teatrów

 • PAP    9 czerwca 2015 - 18:23
Kolejny raz w Krakowie rusza Noc Teatrów
Wydarzenie zainauguruje Teatr Bagatela spektaklem "Tato" (fot. pixabay)

12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 30 teatrów i grup nieinstytucjonalnych weźmie udział w 9. edycji Nocy Teatrów, która odbędzie się w Krakowie w nocy z soboty na niedzielę (13-14.06).
Jak ocenił we wtorek (9 czerwca) dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa Stanisław Dziedzic, krakowianie i turyści zdążyli się już przyzwyczaić i polubić kolejki, jakie tworzą się przed instytucjami kultury w ramach cyklicznie organizowanych "nocy". "Czasem warto stanąć w takiej kolejce i obejrzeć to, czego do tej pory nie mieliśmy okazji" - dodał.

Przedstawienia Nocy Teatrów będą się odbywać w salach krakowskich teatrów i w plenerze na Rynku Głównym. Program zakłada prezentację najciekawszych spektakli teatralnych sezonu, teatrów tańca i spektakli ulicznych. Obejmuje także spotkania z aktorami, zwiedzanie niedostępnych na co dzień dla widzów teatralnych zakamarków - będzie można poznać tajemnice Teatru im. J. Słowackiego i Groteski oraz multimedialne prezentacje.

Ponad 70 bezpłatnych wydarzeń w ramach Nocy Teatrów

W 9. edycji Nocy Teatrów udział weźmie 12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 30 teatrów i grup nieinstytucjonalnych. W sumie przygotowano ponad 70 spektakli i przedsięwzięć kulturalnych dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale na większość spektakli będą obowiązywać nieodpłatne wejściówki. Będzie je można odbierać od środy w siedzibach poszczególnych teatrów oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11. Na część spektakli obowiązywać będzie wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa - szczegóły można znaleźć na stronie www.krakowskienoce.pl.

W czasie Nocy Teatrów zostanie także wręczona Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego, ustanowiona przez Radę Miasta Krakowa, przyznawana za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru.

Noc Teatrów organizowana jest w Krakowie od 2007 r. W tym czasie wzięło w niej udział ponad 10 tysięcy widzów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • megii, 2015-06-15 13:22:39

  Jestem zażenowana upadkiem naszej kultury - Faust na rynku z obnażającymi się publicznie kobietami - talkie "sztuki" powinny być w budynkach lub w jakiejś zamkniętej przestrzeni bez dostępu dla dzieci- nie widziłam nigdzie adnotacji, że spektakl jest tylko dla dorosłych- wśród widowni widz...iałam chłopca ok. 10-letniego.  rozwiń
 • Zażenowany , 2015-06-12 23:22:23

  Ale sciema...... kolejek nie będzie bo biletów brak haha w teatrze ludowym podobno za pięć minut nie mieli... tylko ze jak byłam jakies 10 minut po otwarciu kasy to nie bylo nikogo poza zdziwiona kasjerka ze wogule się pytam... o bilety poczułam się jak w filmach Bareji....