PARTNER PORTALU
  • BGK

Kołobrzeg zamierza przegonić Sopot

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    18 marca 2010 - 07:01
Kołobrzeg zamierza przegonić Sopot

Miasto dzięki badaniom sprawdzi, dlaczego turyści wybierają inne kurorty.
Kołobrzeg zamierza stworzyć ranking nadmorskich miast wypoczynkowych. Przeprowadzi badania nie tylko u siebie, lecz także w Sopocie, Międzyzdrojach i w Świnoujściu, bo te miejscowości uważa za najgroźniejszą konkurencję. Chce dotrzeć do wczasowiczów w tych kurortach i sprawdzić, co może ich nakłonić do odwiedzenia miasta – informuje „Rzeczpospolita”.

Turyści w ankietach odpowiedzą m.in., czym się kierują przy wyborze miejsca wypoczynku, co je dla nich ważniejsze – plaże, hotele, puby, architektura, a może potrzeby zdrowotne.

Badania mają się rozpocząć na początku sezonu letniego i potrwają rok. Ich wyniki są ważne, bo dochody 45-tysięcznego miasta w dużej mierze zależą od liczby wczasowiczów. W ubiegłym roku odwiedziło je 400 tys. osób.

Miasto pomysł na ankiety wzięło od Torunia, gdzie od 2005 r. trwa monitoring ruchu turystycznego. Turyści wypełniają ok. 2 tys. ankiet rocznie. Ruch turystyczny od 1999 r. bada też Kraków. Co roku przyjezdni wypełniają około 3 tys. ankiet. Średnio ok. 90 proc. deklaruje, że chce tu wrócić – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.