PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolorowo i ciepło

  • JL    12 października 2010 - 10:39
Kolorowo i ciepło

Jasło realizuje projekty związane z termomodernizacją obiektów i budynków użyteczności publicznej. Przy okazji gmachy uzyskały nowy piękny wygląd.
Zakończono już prace w przedszkolu nr 6 i szkole podstawowej nr 4. Dzieciom i kadrze pedagogicznej będzie w wyremontowanych placówkach cieplej, co w przededniu zimy jest szczególnie ważne. Cieszą się także dyrektorzy placówek, którzy zapłacą mniejsze rachunki za doprowadzone ciepło.

Pozyskane pochodzą regionalnego programu operacyjnego. W przedszkolu nr 6 wykonano izolacje ścian zewnętrznych styropianem, wymieniono rynny oraz zrobiono obróbki blacharskie. Wykonano także izolacje stropodachu płytami z wełny mineralnej, ocieplone zostały stropu. Zmodernizowano 40 zaworów centralnego ogrzewania, wykonano płukanie chemiczne instalacji i próbę szczelności, oraz dostosowano instalację do zmniejszonego zapotrzebowania na ciepło.

W szkole podstawowej nr 4 wykonano izolację ścian zewnętrznych, wymieniono rynny i zrobiono obróbki blacharskie. Wykonano także izolację stropodachu, wymieniono stare okna drewniane i drzwi, okna zaopatrzono w nawiewniki. Wymieniono węzeł cieplny, zainstalowano 54 nowe grzejniki i tyle samo zaworów termostatycznych. Wykonano regulację hydrauliczną instalacji c.o., dostosowując ją do zmniejszonego zapotrzebowania na ciepło oraz płukanie hydrauliczne instalacji.

Celem strategicznym realizowanego projektu jest zmniejszenie zanieczyszczeń środowiska. Efekt obejmie obszar całego miasta, gdyż obiekty podlegające termomodernizacji usytuowane są w różnych jego częściach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.