Komendant legnickiej straży zdymisjonowany

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)
  • 21-10-2011
  • drukuj
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski stracił zaufanie do komendanta Straży Miejskiej Andrzeja Srzedzińskiego i podjął decyzję o jego odwołaniu.
Komendant legnickiej straży zdymisjonowany
Czarne chmury zawisły nad szefem strażników miejskich w chwili, gdy podjął on decyzję o wyłączeniu kulejącego już miejskiego monitoringu, uzasadniając to oszczędnościami.

Prezydent Krzakowski (zabierz głos/oceń prezydenta) został o tym poinformowany i nawet zaakceptował tę decyzję. Gdyby na tym się skończyło, zapewne nie byłoby sprawy. Ale na swoje nieszczęście komendant Srzedziński postanowił wprowadzić w błąd opinię publiczną twierdząc, że monitoring działa nadal. I tego, szef legnickiego ratusza zaakceptować już nie mógł.

Jeszcze we wtorek pytany przez nas Tadeusz Krzakowski odpowiedział, że decyzję w sprawie komendanta podjął, choć nie będzie jej mu komunikował za pośrednictwem mediów. Dziś już wiemy, że komendant stracił jednak swoje stanowisko.

– Otrzymałem decyzję o rozwiązaniu stosunku pracy, ale nie będę komentował decyzji przełożonych. O powody proszę pytać rzecznika – powiedział „Legniczaninowi” Andrzej Srzedziński.

– Pan komendant został odwołany z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, które zakończy się 31 stycznia 2012 roku. Podejmując swoją decyzję, pan prezydent kierował się utratą zaufania, które na tym stanowisku jest niezbędne – komentuje krótko Arkadiusz Rodak, rzecznik prezydenta Krzakowskiego.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE