PARTNER PORTALU
  • BGK

Komitet Konkursowy Kraków 2022 pod lupą NIK

  • IAR    9 czerwca 2014 - 17:55
Komitet Konkursowy Kraków 2022 pod lupą NIK

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi Komitet Konkursowy Kraków 2022. Kontrola rozpocznie się najprawdopodobniej za kilka tygodni.
O jej przeprowadzenie wnioskowało do NIK-u kilku mieszkańców i przedstawiciele mediów. Prezes Najwyższej Izby Kontroli stwierdził dziś, że taka kontrola jest potrzebna i uzasadniona.

Kontrolerzy przyglądną się przede wszystkim wydatkom przeznaczonym na walkę o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku" wyjaśniał Dariusz Nowak - rzecznik krakowskiej delegatury NIK. Kontrolerzy sprawdzą również czy decyzje w komitecie zostały podjęte zgodnie z prawem oraz przyglądną się pracy urzędników.

Czytaj też: Komitet olimpijski ubiera się za publiczne pieniądze

Za tydzień odbędzie się walne zebranie członków stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022. Zapadnie na nim decyzja o rozwiązaniu komitetu.

Na walkę o Zimowe Igrzyska w Krakowie wydanych zostało około 11 milionów złotych. Ponad dwa tygodnie temu, w lokalnym referendum krakowianie w prawie 70 procentach opowiedzieli się przeciw igrzyskom. Władze miasta podjęły decyzje o wycofaniu się z walki o organizacje imprezy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.