• PARTNERZY PORTALU

Komitet Konkursowy Kraków 2022 pod lupą NIK

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi Komitet Konkursowy Kraków 2022. Kontrola rozpocznie się najprawdopodobniej za kilka tygodni.
Komitet Konkursowy Kraków 2022 pod lupą NIK

O jej przeprowadzenie wnioskowało do NIK-u kilku mieszkańców i przedstawiciele mediów. Prezes Najwyższej Izby Kontroli stwierdził dziś, że taka kontrola jest potrzebna i uzasadniona.

Kontrolerzy przyglądną się przede wszystkim wydatkom przeznaczonym na walkę o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku" wyjaśniał Dariusz Nowak - rzecznik krakowskiej delegatury NIK. Kontrolerzy sprawdzą również czy decyzje w komitecie zostały podjęte zgodnie z prawem oraz przyglądną się pracy urzędników.

Czytaj też: Komitet olimpijski ubiera się za publiczne pieniądze

Za tydzień odbędzie się walne zebranie członków stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022. Zapadnie na nim decyzja o rozwiązaniu komitetu.

Na walkę o Zimowe Igrzyska w Krakowie wydanych zostało około 11 milionów złotych. Ponad dwa tygodnie temu, w lokalnym referendum krakowianie w prawie 70 procentach opowiedzieli się przeciw igrzyskom. Władze miasta podjęły decyzje o wycofaniu się z walki o organizacje imprezy.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE