PARTNER PORTALU
  • BGK

Komorowski: 2015 r. powinien być rokiem samorządności

  • PAP    14 stycznia 2015 - 15:00
Komorowski: 2015 r. powinien być rokiem samorządności
fot. prezydent.pl

2015 rok powinien być rokiem samorządności, znaczenie uchwalonej 25 lat temu ustawy samorządowej dla zmian zachodzących w Polsce jest nie do przecenienia - ocenił prezydent Bronisław Komorowski podczas inauguracji XIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.
"Ten rok, chciałbym bardzo byśmy wspólnym wysiłkiem to podkreślili, powinien być rokiem samorządności" - podkreślił Komorowski podczas uroczystości w Belwederze. Dodał, że rola samorządów jest nie do przecenienia.

"Ale samorządność ma także i swoje szersze znaczenie, bo przecież także dotyczy samorządzenia się środowisk, nie tylko społeczności lokalnych, ale i środowisk" - powiedział. Zaznaczył, że chodzi również o rolę samorządów gospodarczych.

"Chcę państwa serdecznie prosić, by w ramach tej kolejnej edycji nagrody gospodarczej postarać się ten aspekt samorządności i wpływu samorządu na rozwój gospodarczy w sposób szczególny wydobyć" - powiedział prezydent.

Komorowski wskazywał również, że wokół polskiej przedsiębiorczości trzeba konsekwentnie i stale budować dobry klimat.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest najlepszym przedsiębiorstwom, instytutom naukowo-badawczym oraz wynalazcom w Polsce. Jak informuje prezydencka kancelaria, w tym roku przedsiębiorstwa będą nagrodzone w następujących kategoriach: innowacyjność, obecność na rynku globalnym, ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu, zielona gospodarka oraz trwały sukces.

Statuetki zostaną wręczone w maju 2015 roku podczas uroczystej gali.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Chełmianin N, 2015-01-14 18:06:06

    Polska rzeczywistość dnia dzisiejszego, to w 1/5 widok, nędzy, biedy i rozpaczy, jest zasługą mądrego samo rządzącego którego za samo rządzenie się odznaczy. Wybory wartość mają i statuetki czekają, a rok 2015 będzie rokiem samorządności, i w maju należy wykazać dużo mądrości. Morał: tylko... mądre ego szanuje każdego!!!  rozwiń