PARTNER PORTALU
  • BGK

Koncert pamięci Jana Pawła II

  • KB    1 kwietnia 2010 - 10:01

Dzisiaj (1. kwietnia) publiczność bydgoskiej filharmonii usłyszy muzyczne wyrazy pamięci Jana Pawła II. Koncert odbędzie się pod patronatem marszałka województwa, Piotra Całbeckiego.
"Pamiętajcie o mnie w modlitwie; za mego życia i po mojej śmierci" – realizowany wedle prośby Ojca Świętego koncert w Filharmonii Pomorskiej jest wyrazem hołdu dla osoby Papieża Polaka w 5 rocznicę jego śmierci.

Podczas dzisiejszego wieczoru w Filharmonii Pomorskiej będzie można wysłuchać dwóch utworów, które wpisują się w klimat pamięci o Papieżu. Angelus Wojciecha Kilara to różaniec muzyczny, oparty wyłącznie na tekście modlitwy "Zdrowaś Mario", którego recytację rozpoczyna chór bez orkiestry, rozwijając powoli akcję wokalną, którą przejmuje solo sopranowe. Drugą część koncertu wypełni przejmujące Te Deum Antonina Dvořáka.

W koncercie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej i Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod batutą maestro Zygmunta Rycherta, jak również uznani soliści - Iwona Hossa oraz Jarosław Bręk. Osobistości polskiej sceny filmowej i teatralnej, Krzysztof Kolberger i Olgierd Łukaszewicz, przypomną krzepiące słowa Jana Pawła II, które dawały nadzieję w trudnych momentach naszych dziejów – fragmenty "Tryptyku rzymskiego" oraz watykańskich rozważań rekolekcyjnych z 1976 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.