PARTNER PORTALU
  • BGK

Koncert Papieski we Włodawie

  • KB    31 marca 2010 - 11:12

Około 100 artystów, w wieku od 5 do 70 lat, wystąpi w 6 Koncercie Papieskim we Włodawie. Jego myślą przewodnią są słowa „Wypłyń na głębię".
Pierwszy koncert zorganizowano spontanicznie w 2005 roku, kilka dni po śmierci Jana Pawła II. Od tego czasu podobne koncerty odbywają się we Włodawie co roku.

- To już nasza tradycja, o której kontynuowanie proszą nie tylko sami wykonawcy, ale także mieszkańcy miasta - mówi jeden z pomysłodawców wydarzenia, dyrektor Włodawskiego Domu Kultury Bogdan Smolik.

Artyści występujący podczas koncertu wykorzystają m.in.: poezje i fragmenty homilii papieża, wiersze o Janie Pawle II oraz różnego rodzaju utwory muzyczne.

- Koncert nie będzie mieć charakteru żałobnego, ale raczej refleksyjny - wyjaśnia Bogdan Smolik. Ma on sprowokować publiczność do zastanowienia się „czy i co, z tego czego nauczał Jan Paweł II, zostało w Polakach do dzisiaj".

Koncert rozpoczną najmłodsi wykonawcy, którzy zaprezentują poetycką wersję biografii Karola Wojtyły. Na scenie wystąpią m.in. członkowie grupy break dance, którzy byli na audiencji u Jana Pawła II. W finale wszyscy artyści wykonają „Kantyczkę z lotu ptaka" z repertuaru tria: Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński.

Poprzednie Koncerty Papieskie, organizowane we Włodawie, odbywały się pod hasłami, m.in. „Nie Lękajcie się", „Nie Cały Umarłem" czy „Santo Subito".

Początek tegorocznego wydarzenia w środę 31 marca o 17.00, w sali kina Włodawskiego Domu Kultury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.