PARTNER PORTALU
  • BGK

Koncert piosenek powstańczych na pl. Piłsudskiego

  • PAP    30 lipca 2010 - 11:02

"Pałacyk Michla", "Warszawskie dzieci" czy "Sanitariuszka Małgorzatka" - to niektóre z utworów, jakie warszawiacy z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków będą mogli zaśpiewać podczas koncertu piosenek powstańczych w niedzielę na stołecznym pl. Piłsudskiego.
Koncert będzie częścią obchodów 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

"Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI" - to kolejna impreza z cyklu "Warszawskie Śpiewanki", podczas której mieszkańcy Warszawy z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków - Weroniki Grozdew z zespołem Andrzeja Borzyma - będą mogli zaśpiewać piosenki z okresu Powstania Warszawskiego.

- W tym roku zaczniemy o godz. 20 od takiej małej rozgrzewki, czyli występu chóru wychowanków druha Władysława Skoraczewskiego, którzy od wielu lat wykonują piosenki powstańcze i przez pół godziny będą wprowadzali warszawiaków w klimat wojennej stolicy. A później już wszyscy przybyli będą mogli po raz czwarty wziąć udział w koncercie" - powiedziała Dorota Niemczyk z Muzeum Powstania Warszawskiego, organizującego koncert.

Przybyli na pl. Piłsudskiego otrzymają śpiewniki, zeszyt "Mój śpiewnik powstańczy. Wspólne śpiewanie (nie)zakazanych piosenek" z utworami będzie także w sobotę specjalnym dodatkiem do stołecznego wydania "Gazety Wyborczej". Na placu zostaną również ustawione cztery telebimy, na których będą wyświetlane teksty, a Weronika Grozdew z zespołem Andrzeja Borzyma będzie wspomagać muzycznie wszystkich przybyłych na koncert.

- Jak co roku będziemy śpiewać najbardziej znane piosenki patriotyczne i powstańcze, na pewno znajdzie się wśród nich "Warszawianka", "O, Barbaro" czy "Szturmówka". Chociaż przybyłym będą towarzyszyć profesjonalni muzycy, to jednak my zawsze podkreślamy, że dla nas głównymi wykonawcami są warszawiacy śpiewający na pl. Piłsudskiego. Ciszymy się, że piosenka powstańcza jest wciąż żywa i tak wiele osób przychodzi, by wspólnie wykonywać szlagiery sprzed 66 lat i czcić także w ten sposób pamięć bohaterów Powstania - podkreśliła Niemczyk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.