Koncert pod patronatem marszałka

  • wer/www.sejmik.kielce.pl
  • 04-11-2011
  • drukuj
Pod patronatem marszałka Adama Jarubasa 5 listopada w pałacu w Kurozwękach po raz kolejny odbędzie się koncert muzyki dawnej z cyklu ''Muzyczne Perły Dawnego Rakowa''.
Koncert pod patronatem marszałka

To już VII edycja koncertu zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Rakowskiej, we współpracy z Zespołem Pałacowym w Kurozwękach oraz Stowarzyszeniem Miłośników i Przyjaciół Kurozwęk.

Podczas uroczytsości można usłyszeć utwory muzyczne pochodzące z Kancjonału Rakowskiego, wydanego w 1625 r. w drukarni braci polskich w Rakowie, przechowywanego obecnie w Bibliotece Kórnickiej.

Tematyką koncertu będą niedawno obchodzone uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Zabrzmią pieśni reformacyjne i katolickie polskie z 2 połowy XVI i początków XVII w., przemieszane z utworami instrumentalnymi, a wśród nich kolejne utwory ze skarbnicy muzykaliów rakowskich, wykonywane w dawnych wiekach z okazji różnych okoliczności religijnych.

Zostaną wykonane rzadkie utwory liturgiczne twórców staropolskich, a także dzieła anonimowe o wysokiej wartości artystycznej i inne zabytkowe perełki muzyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE