PARTNER PORTALU
  • BGK

Koncert solidarności z Haitańczykami

  • BEZ    19 stycznia 2010 - 14:35

Koncert charytatywny na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti organizuje w najbliższą niedzielę białostocka filharmonia. Całkowity dochód przekazany zostanie na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi.
Marszałek Podlaski Jarosław Dworzański przyjął z uznaniem pomysł zorganizowania w najbliższą niedzielę, 24 stycznia, koncertu charytatywnego, podczas którego wszyscy białostoczanie o wrażliwych sercach będą mogli przyczynić się do złagodzenia nieszczęść Haitańczyków.

Specjalny koncert charytatywny przygotowywany jest przez oddział Telewizji Polskiej w Białymstoku wspólnie z Operą i Filharmonią Podlaską. Całkowity dochód przekazany zostanie na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Marszałek Jarosław Dworzański objął ten koncert swoim patronatem. Podobnie postąpili wojewoda podlaski i prezydent Białegostoku.

Podczas koncertu wystąpią białostoccy filharmonicy pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego oraz Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Violetty Bieleckiej. Odbędzie się również aukcja prac podlaskich artystów (w tym ręcznie zdobionej batuty, podarowanej przez Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego), którą poprowadzi Ryszard Doliński. Na rzecz poszkodowanych kwestować będą przedstawiciele władz miast i województwa.

Początek koncertu o godzinie 18. Transmisja w telewizji regionalnej będzie trwała od godz.18.30 do godz. 20. Program jest bardzo atrakcyjny. Znalazły się w nim: Intermezzo z op. „Cavalleria Rusticana” Mascagniniego; Requiem d-moll, Lacrimoso Mozarta; Simple Symphony Brittena; Pieśń Maryjna „Najświętsza Panna” Góreckiego w wykonaniu Chóru a cappella; Chór Niewolników z opery „Nabucco” Verdiego; Poemat Symfoniczny „Odwieczne Pieśni” Karłowicza, IX wariacja „Nemrod” z wariacji „Enigma” op.36 Elgara.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.