PARTNER PORTALU
  • BGK

Koncert z okazji otwarcia bulwaru wschodniego w Gorzowie

  • PAP    12 sierpnia 2011 - 09:49
Koncert z okazji otwarcia bulwaru wschodniego w Gorzowie

Koncert Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej z udziałem amerykańskiego saksofonisty Grega Banaszaka odbędzie się w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim z okazji oficjalnego otwarcia bulwaru wschodniego.
Greg Banaszak zagra na saksofonie z historycznym, oryginalnym ustnikiem należącym niegdyś do wybitnego amerykańskiego saksofonisty Charliego Parkera.

Na scenie, obok solisty i orkiestry gościnnie pojawi się trio Michała Wróblewskiego. W programie koncertu usłyszeć będzie można kompozycje m.in. amerykańskich kompozytorów i pianistów George'a Gershwina i Scotta Joplina.

„Dodatkową atrakcją będzie wykonanie nieprezentowanych dotąd w Polsce opracowań standardów Charliego Parkera na orkiestrę i zespół jazzowy” – przekazała rzecznik gorzowskiego magistratu Anna Zaleska.

Podczas koncertu zabrzmią też utwory m.in. Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Giacomo Pucciniego. Artyści wystąpią pod dyrekcją Piotra Borkowskiego.

Prace budowlane na bulwarze wschodnim rozpoczęły się w czerwcu 2010 roku; ze względu na wysoki stan Warty przedłużono termin wykonania dolnego tarasu oraz mola; prace zakończyły się 14 lipca br.

Rewitalizacja wschodniej części bulwaru objęła odcinek od Mostu Staromiejskiego do ulicy Cichońskiego.

Na terenie tym powstał m.in. plac zabaw, woliera dla ptaków, altany z ławkami, molo, pływające fontanny na Warcie, zegar słoneczny, sadzawka, specjalne miejsce, w którym gorzowscy artyści mogą pokazać swoje rzeźby, a także plac, na którym mogą się odbywać festiwale, spektakle, koncerty.

W tym miejscu w sobotni wieczór stanie scena, na której zagrają muzycy Filharmonii Gorzowskiej i zaproszeni goście.

W ramach rewitalizacji bulwaru wschodniego wybudowano także parking na 40 samochodów; zamontowano nowe posadzki, oświetlenie oraz monitoring.

Inwestycja kosztowała ponad 9 mln zł, w tym część – ponad 4 mln zł – pochodziła z Unii Europejskiej, a pozostałe pieniądze z budżetu miasta.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.