Kończy się budowa figury Jana Pawła II dla Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie

Nowosolska firma zajmująca się wykonywaniem obiektów przestrzennych z laminatu kończy budowanie prawie 14-metrowej figury papieża Jana Pawła II. Zamówił ją Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie.
Kończy się budowa figury Jana Pawła II dla Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie

Ma to być największa statua papieża Polaka na świecie. Figura stanie na Złotej Górze w częstochowskim Parku Miniatur Sakralnych i będzie górowała na tym miejscem. Jej odsłonięcie planowane jest na 13 kwietnia br. Park mieści się na terenie byłego kamieniołomu, w którym czerpano niegdyś wapień.

Prace związane z budową pomnika rozpoczęły się w listopadzie ub. roku. Najpierw jeden z pracowników wykonał szkic, a następnie powstał model postaci papieża w skali 1:10. Figura przedstawia stojącego Jana Pawła II z rozłożonymi i uniesionymi ku górze rękoma.

Kolejnym etapem było wykonanie przez firmę z Ostrowa Wielkopolskiego stalowej konstrukcji nośnej, na którą nakładany jest laminat. W celu umożliwienia transportu tak dużego obiektu figura składa się z siedmiu elementów. Waga pomnika to ok. 7 ton.

„Obecnie trwają ostatnie prace, elementy są dopasowywane, nakładamy ostatnie warstwy laminatu" - poinformował menedżer firmy Malpol z Nowej Soli Marcin Walasek.

Dodał, że według jego informacji będzie to największa figura Jana Pawła II na świecie. Dotychczas najwyższa stoi w Chile i mierzy 12,7 m.

To nie pierwsza tak duża figura z laminatu wykonana przez przedsiębiorstwo z Nowej Soli. W jej halach powstał największy na świecie ogrodowy krasnal - „Soluś", który jest jedną z atrakcji Parku Krasnala w Nowej Soli.

Firma specjalizuje się także wykonywaniu naturalnej wielkości modeli dinozaurów i innych zwierząt. Ponadto realizuje wszelkie inne zlecenia, np. wykonała repliki pomnika warszawskiej Syrenki, które były elementem stołecznej strefy kibica podczas Euro 2012.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Najwyższa figura na świecie? To dlaczego będzie stała w parku miniatur?

zdziwiony, 2013-03-22 14:15:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE