PARTNER PORTALU
  • BGK

Kongres Młodzieży Polonijnej: do Warszawy przyjedzie 350 młodych ludzi

  • PAP/MN    17 lipca 2016 - 10:14
Kongres Młodzieży Polonijnej: do Warszawy przyjedzie 350 młodych ludzi
Oficjalne otwarcie Kongresu nastąpi w poniedziałek rano (fot. pixabay)

• Około 350 przedstawicieli duszpasterstwa z 20 państw weźmie udział w Kongresie Młodzieży Polonijnej w Warszawie.
• Na oficjalnym otwarciu kongresu w poniedziałek, 18 lipca, obecny będzie m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
• Kongres odbywa się tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży.
Pierwszy światowy Kongres Młodzieży Polonijnej odbędzie się w dniach 17-20 lipca; weźmie w nim udział ok. 350 osób, liderów duszpasterstwa młodzieży polonijnej. Do Warszawy przyjedzie młodzież m.in. z Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Węgier, Francji, Niemiec, Kazachstanu, Rosji, państw Azji Środkowej.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz mówił pod koniec czerwca, że termin kongresu został tak pomyślany, żeby spotkanie młodzieży polonijnej włączyć w Światowe Dni Młodzieży, zarówno na etapie diecezjalnym, jak i w samym Krakowie.

Kongres odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W trakcie spotkania - jak podają organizatorzy - młodzi ludzie będą mieli możliwość poznania polskiej historii, kultury i tradycji. Uczestnicy zwiedzą warszawskie muzea, a także budynki Sejmu i Senatu. Młodzi Polacy z zagranicy, po kongresie ze swymi duszpasterzami udadzą się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

Czytaj też: Barwny korowód ulicami Opola na ŚDM

Oficjalne otwarcie Kongresu nastąpi w poniedziałek rano, weźmie w nim udział m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski - zapowiedziano na stronie internetowej izby.

Następnie przed trzy dni zaplanowano m.in. prelekcje, prace w grupach i warsztaty; młodzież ma też dyskutować nt. tego jak budować i angażować się we wspólnotę Kościoła, a także podzielić się swoimi doświadczeniami z życia we wspólnotach. W środę odbędzie się koncert finałowy na Krakowskim Przedmieściu.

Organizatorami Kongresu są m.in.: Komisja KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą, Komisja KEP ds. Misji i Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie i Senat RP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.