PARTNER PORTALU
  • BGK

Konin. Czas na dziecięce tańce i piosenki

  • PAP/JL    1 czerwca 2016 - 08:28
Konin. Czas na dziecięce tańce i piosenki
W Koninie zaczyna się 37. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Fot. Pixabay.com

2,6 tys. młodych wykonawców z Polski i zagranicy weźmie udział w trwającym od 1 czerwca w Koninie 37. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca.
Uczestnicy będą rywalizować o Grand Prix w kategorii piosenka i taniec oraz o Złote, Srebrne i Brązowe Aplauzy. Koniński festiwal jest najstarszym i największym w Polsce i Europie takim wydarzeniem.

W środę uczestnicy z Polski i kilkunastu państw świata w wieku od 5 do 16 lat przyjadą do Konina. Oficjalne otwarcie wraz z wręczeniem przez prezydenta Konina dzieciom kluczy do miasta odbędzie się 2 czerwca. Tego dnia rozpoczną się też eliminacje tancerzy, wokalistów oraz zespołów.

Młodzi tancerze będą rywalizowali w trzech grupach wiekowych – do 8 lat tzw. „mali debiutanci” oraz do 12 i do 16 lat. Wykonawcy zmierzą się w kategoriach m.in. etiudy i inscenizacji tanecznej, tańca towarzyskiego, disco dance, czy hip-hop.

Z kolei w starciu wokalnym wezmą udział zespoły oraz dzieci w kategoriach: do 8 lat, 9-11, 12-13, oraz 14-16 lat. Wokalistom towarzyszyć będzie „Konin Band Orchestra”.

– Festiwal to nie tylko rywalizacja. Od początku chodziło przede wszystkim o to, by dzieciom stworzyć platformę do prezentacji swoich talentów, możliwości. Później laureaci udowadniają, że nasza idea była słuszna, bo wielu z nich dynamicznie pracuje dziś w show biznesie – mówi kierownik biura festiwalowego Ryszard Jarosław Piotrowski.

W tym roku wystąpi ponad 100 solistów i zespołów wokalnych oraz 101 zespołów tanecznych.

Uczestnicy będą rywalizowali o nagrody – Aplauz Uśmiechu, przyznawany w najmłodszej kategorii wokalistów i tancerzy do lat 8, oraz o Brązowe, Srebrne i Złote Aplauzy. Zostaną przyznane także dwa wyróżnienia Grand Prix dla wokalisty lub zespołu wokalnego oraz zespołu tanecznego.

Organizatorem festiwalu jest Koniński Dom Kultury. 37. edycję wydarzenia zakończy korowód uczestników i koncert galowy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.