PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs dla pracowników pomocy społecznej

  • JL    27 września 2010 - 10:29

Czwarty raz samorząd woj. kujawsko-pomorskiego przyzna nagrody osobom wyróżniającym się w dziedzinie pomocy społecznej.
To jeden ze sposobów promocji najciekawszych inicjatyw i projektów, dzięki którym osoby potrzebujące otrzymują pomoc. Kandydatów można zgłaszać do 30 września.

W województwie pracuje prawie 1,5 tys. pracowników socjalnych. Ich zadaniem jest udzielenie pomocy w usamodzielnieniu, odzyskaniu lub umocnieniu zdolności do egzystowania w społeczeństwie osobom, które tego potrzebują. Mają również uzupełnić wychowanie w rodzinie i poza szkołą.

– Nagrody samorządu województwa dla pracowników społecznych przyznajemy osobom lub zespołom osób, które mają odwagę i zapał podejmować nowatorskie przedsięwzięcia i wdrażać innowacyjne projekty służące rozwiązywaniu lokalnych problemów społecznych. Zachęcam do zgłaszania kandydatów do nagrody – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wyróżnienie można otrzymać między innymi za podnoszenie standardów jakości usług instytucji pomocy społecznej, tworzenie rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizujących lokalną społeczność oraz wspieranie i upowszechnianie wolontariatu.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać instytucje pomocy społecznej, organy administracji rządowej i samorządowej, organizacje pozarządowe oraz kościoły i związki wyznaniowe, działające w zakresie pomocy społecznej. Wnioski należy składać do 30 września do Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego. Bliższych informacji udzielają pracownicy Wydziału ds. Polityki Prorodzinnej i Profilaktyki Uzależnień; telefon (056) 656-10-57, mail: d.piekarek@kujawsko-pomorskie.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.