PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na dyrektora "Śląska"

  • slaskie.pl    10 lutego 2011 - 13:18

10 lutego opublikowany został regulamin i ogłoszenie o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Od tego momentu przez 30 dni przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na to stanowisko.
Zgodnie z wymogami ogłoszonego przez Zarząd Województwa konkursu, kandydat musi legitymować się m.in. wykształceniem wyższym magisterskim, min. 2-letnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym połączonym z kierowaniem zespołem, znajomością zagadnień związanych ze spuścizną polskiej kultury ludowej, a także z jej upowszechnianiem oraz znajomością zasad prawno-finansowych obowiązujących w  instytucjach kultury.

Aplikujący zobowiązani są do złożenia uzasadnienia w kwestii ubiegania się o stanowisko dyrektora zespołu, przedstawienia dorobku zawodowego oraz koncepcji zarządzania Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk". Do oferty mogą być dołączone inne dokumenty potwierdzające dorobek i osiągnięcia zawodowe (np. opinie i rekomendacje).

Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 marca 2011.

„Formuła konkursowa pozwala wszystkim kandydującym na to, aby wytężyli swoje siły, aby tchnęli coś nowego w działania zespołu, a także gwarantuje czytelność zasad wyboru kandydata" - powiedział marszałek Matusiewicz.

Zgodnie z przyjętą procedurą zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą w terminie 30 dni od daty ogłoszenia konkursu. Do ich rozpatrzenia powołana zostanie komisja, w której skład wejdą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O wyborze kandydata decydować będą także przedstawiciele środowisk twórczych i związków zawodowych działających przy Zespole.

Dla rekomendowanego przez komisję kandydata na dyrektora Zarząd Województwa rozpoczyna tzw. „procedurę związaną z zamiarem powołania". Musi zasięgnąć opinii właściwych związków zawodowych działających w tej instytucji oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych. Cała procedura wyboru dyrektora od daty ogłoszenia konkursu w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego powinna potrwać ok. 3 miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • mnich, 2011-02-10 14:48:47

    Podobno jest już '' 9 '' kandydatów! a jeden z Zagłębia !