PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na sztukę o regionie

  • PAP    16 lutego 2011 - 17:02

Otwarty konkurs na napisanie sztuki dramatycznej, poświęconej Śląskowi Opolskiemu pod hasłem "Śląsk Opolski wczoraj i dziś" ogłosiły samorząd województwa opolskiego i Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Organizatorzy czekają na teksty inspirowane historią, dniem współczesnym i obyczajowością regionu. Sztuka nie może być wcześniej publikowana. Prace konkursowe oceniać będzie jury pod przewodnictwem dyrektora opolskiego teatru Tomasza Koniny.

- W naszym regionie mieszka wielu pasjonatów, osób, które interesują się jego ciekawą historią, tożsamością, obyczajami. Liczymy więc na zainteresowanie konkursem. Być może ta sztuka już powstała, tylko jeszcze o tym nie wiemy - powiedziała kierownik literacki teatru Katarzyna Dudek.

Nagrodzony tekst zostanie zaprezentowany w formie spektaklu teatralnego z okazji przypadającej w tym roku 90. rocznicy III Powstania Śląskiego. Prace należy nadsyłać pod adresem Teatru im. J. Kochanowskiego do 1 września tego roku. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 30 września. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.