Konkurs "Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza"

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie ogłosił ogólnopolski konkurs fotograficzny "Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza". Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży.
Konkurs "Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza"
Jak poinformował na piątkowej konferencji prasowej naczelnik biura edukacji publicznej IPN w Krakowie, Maciej Korkuć, konkurs został zorganizowany, by przypominać o bohaterach narodowych, którzy mieli być zapomniani.

Według niego, mimo że młode pokolenie nie przechodzi gruntownej edukacji z zakresu niedawnej historii, to los żołnierzy spotyka się z zainteresowaniem. Świadczy o tym przybycie wielu młodych na koncert muzyki patriotycznej, zorganizowany przez IPN kilka miesięcy temu w Filharmonii Krakowskiej.

"Liczny udział młodych w tym koncercie zainspirował nas do zorganizowania konkursu fotograficznego" - wyjaśniła dziennikarzom na piątkowej konferencji prasowej koordynator ds. komunikacji krakowskiego oddziału IPN, Dorota Koczwańska-Kalita. Podkreśliła, że celem konkursu jest walka z problemem niewiedzy młodzieży na temat historii.

Konkurs ma również zachęcić dzieci i młodzież, aby podczas wakacji w przyjemny sposób poznawały historię i za pomocą obiektywu aparatu utrwalały ciekawe, historyczne miejsca.

Zakres tematyczny fotografii obejmuje: wybrany szlak po miejscach walk Żołnierzy Wyklętych (także nieznane dotąd miejsca); postacie, pamiątki, symbole, tablice, pomniki itp.; współczesne odwołania do tematyki Żołnierzy Wyklętych podczas różnych wydarzeń.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza obejmuje autorów, którzy nie ukończyli 16. roku życia, a druga osoby w wieku od 17 do 24 lat.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE