PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje strategii rozwoju kultury w Toruniu

  • GK    27 listopada 2012 - 10:36
Konsultacje strategii rozwoju kultury w Toruniu

Jest gotowy raport z konsultacji społecznych projektu „Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020”.
Konsultacje przeprowadzono między 31 lipca 2012 r. a 28 września 2012 r.

Raport jest wynikiem analizy zgłoszonych podczas trwania konsultacji społecznych uwag do „Raportu o stanie kultury i Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020". Od 1 sierpnia do 28 września 2012 roku wpłynęło łącznie 18 uwag. Każda z uwag, choć część z nich nie została wypełniona zgodnie z przyjętym formularzem, została poddana analizie.

Prace nad Strategią Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020 przebiegały zgodnie z umową z 5 października 2011 roku podpisaną pomiędzy miastem Toruń a FRDL Małopolskim Instytutem Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.

Podzielone zostały na 3 etapy. Pierwszy z nich dotyczył opracowania raportu o stanie kultury w Toruniu na podstawie przeprowadzonych analiz i badań, których uczestnikami byli przedstawiciele: środowisk kultury działających w Toruniu, mieszkańców, władz lokalnych i pracowników Urzędu Miasta w Toruniu.

Drugi etap dotyczył opracowania planu strategicznego. Natomiast ostatnim elementem było przeprowadzenie konsultacji społecznych planu strategicznego i przygotowania ostatecznej wersji Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do 2020 roku.

Jak informuje toruński magistrat, prace nad strategią prowadzone były przez zespół FRDL MISTiA metodami partycypacyjno-eksperckimi. Podczas prac zaangażowano możliwie największą rzeszę różnorodnych środowisk i osobistości życia publicznego Torunia. Prace prowadzone były od października 2011 r. do lipca 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.