PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje w sprawie hokeja

  • PAP    7 października 2011 - 21:11
Konsultacje w sprawie hokeja

Podczas niedzielnych wyborów parlamentarnych w Nowym Targu przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące współfinansowania przez miasto udziału drużyny seniorów w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej.
W niedzielę każdy głosujący nowotarżanin będzie mógł również odpowiedzieć na zawarte w specjalnie przygotowanej ankiecie pytanie: "Czy jesteś za współfinansowaniem z pieniędzy podatnika udziału drużyny seniorów w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej?" Do wyboru będą odpowiedzi "tak", lub "nie".

Prezes MMKS Podhale Mirosław Mrugała powiedział, że jeżeli konsultacje społeczne nie dadzą zgody na współfinansowanie udziału drużyny seniorów w PLH, to funkcjonowanie klubu będzie utrudnione. "Oczywiście będziemy nadal działać, ale trudno określić, co będzie z hokejową pierwszą drużyną. Powiem tak - bez pomocy miasta nie udało by się nam w ogóle w lidze wystartować".

Burmistrz Nowego Targu przypomniał, że obecnie decyzjami rady z budżetu miasta przekazywane są między innymi pieniądze na wynagrodzenia trenerów najmłodszych hokeistów. "Przyznajemy stypendia, utrzymujemy lodowisko, dotujemy drużyny młodzieżowe w tej dyscyplinie, a także podpisaliśmy z MMKS umowę na promocję Nowego Targu poprzez sport" - wyliczał Marek Fryźlewicz.

Tylko w ubiegłym sezonie z budżetu miasta na rozwój nowotarskiego hokeja wydano w sumie około półtora miliona złotych.

Uchwała o konieczności przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie współfinansowania przez miasto udziału drużyny seniorów w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej podjęta została przez radę Nowego Targu 25 lipca. W dokumencie ujęto też zapis, że konsultacje przeprowadzone zostaną podczas niedzielnych wyborów parlamentarnych w wyodrębnionych na ten cel pomieszczeniach ulokowanych przy siedzibach obwodowych komisji wyborczych.

Nad przebiegiem konsultacji czuwać będą powołane przez burmistrza trzyosobowe komisje. Koszt przedsięwzięcia wyniesie około 21 tysięcy złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.