PARTNER PORTALU
 • BGK

Kontrole prędkości na wylotówce z Konstancina

 • www.Konstancin24.eu    7 stycznia 2013 - 09:49
Kontrole prędkości na wylotówce z Konstancina

Zastanawialiście się czemu na trasie Konstancin – Warszawa tak często kontrolowana jest prędkość?
Ulica Przyczółkowa łącząca miasto ze stolicą to dwupasmówka przedzielona pasem zieleni. Teren prawie niezabudowany, a do tego ograniczenie prędkości do... 60 km/godz. Idealne warunki do wystawienia mandatu.

Na ulicach Przyczółkowej oraz Łukasza Drewny, między Konstancinem a Warszawą, bardzo często kontrolowana jest prędkość pojazdów. Naliczyliśmy aż 6 miejsc, w których często można spotkać funkcjonariuszy z popularną „suszarką".

Do tego na trasie kursują dwa nieoznakowane radiowozy, jeden oznakowany z radarem laserowym. Dorzućmy jeszcze kontrole straży miejskiej i pracowników Inspekcji Transportu Drogowego.

Z jednej strony można pomyśleć - dobrze, że policja wyłapuje piratów drogowych. Z drugiej jednak strony, czy przypadkiem nie mamy tutaj do czynienia z nadmierną gorliwością funkcjonariuszy służb miejskich? Częste kontrole prędkości w miejscach, gdzie nie ma zbyt dużo zabudowań, do tego prosta, szeroka i w miarę bezpieczna droga, na której rozstawiono znaki ograniczające prędkość do 60 km/godz. - to wszystko sprawia, że bardzo łatwo złapać kierowców, którzy postanowili jechać nieco szybciej niż wartość na znakach drogowych.

Dlaczego na tym odcinku drogi mamy taką koncentrację służb porządkowych: policja, straż miejska, ITD? Czy chodzi o poprawę naszego bezpieczeństwa, czy też o statystyki i naprawianie budżetu?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • jurasN, 2013-01-07 20:46:47

  Każda metoda, dopóki nie jest niezgodna z prawem, jest dobra dla walki z POWSZECHNYM w Polsce nieprzestrzeganiem przepisów prawa o ruchu drogowym
 • Borys, 2013-01-07 20:39:57

  To może odezwać się do ZDM w tej sprawie żeby podnieśli prędkość dopuszczalną do np. 80 km/h i po kłopocie bo kontrole i tak beda. Jest znak 60 to jedz 60.
 • cycek, 2013-01-07 18:17:09

  Nawet jeżeli co 100m minister finansów postawi radary to i tak i wydoi kierowców na tyle żeby zmniejszyć deficyt budżetowy. łatwiej jest sięgac do kieszeni kierowcy niż wprowadzić reformy zapowiadane przed poprzednimi wyborami przez Słońce Pomorza.