PARTNER PORTALU
  • BGK

Konwent wojewodów na Podlasiu

  • JL    27 lutego 2010 - 15:01
Konwent wojewodów na Podlasiu

Przygotowanie odpowiednich służb do działań na wypadek podtopień oraz prezentacja pilotażu elektronicznego obiegu dokumentów na Podlasiu była tematem konwentu wojewodów.
Konwentowi w Białymstoku 26 lutego przewodniczył minister Jerzy Miller. Szef MSWiA omówił z wojewodami m.in. przygotowania do działań związanych z możliwymi podtopieniami. Podziękował za dotychczasowe przedsięwzięcia służące zapewnieniu bezpieczeństwa.

Wojewoda podlaski Maciej Żywno przedstawił wyniki pilotażu elektronicznego obiegu dokumentów w swoim urzędzie. Uznał, że po dwóch miesiącach zwiększyła się wydajność pracy. Sprawy załatwiane są szybciej i sprawniej. Zmniejszyły się wydatki na papier i tonery do drukarek.

Większa jest przejrzystość prowadzonych spraw. W każdej chwili wojewoda i dyrektorzy wydziałów mogą sprawdzić, czy pracownik wywiązuje się należycie z obowiązków, czy ma za dużo pracy, czy też można mu zlecić dodatkowe zadania.

Oceniając postępy wdrażania pilotażu, minister Miller stwierdził, że poziom zaawansowania informatyzacji podlaskiego urzędu robi wrażenie. Podlaskie zostało wybrane do pilotażu, bo mieści się w ścisłej czołówce urzędów stosujących nowoczesne rozwiązania i jest liderem w zakresie e-administracji.

Realizacja pilotażu wynika z prac nad nową elektroniczną instrukcją kancelaryjną. Opracowywana je ona nie tylko dla urzędów administracji rządowej, ale też dla wszystkich urzędów miast, gmin, powiatów oraz urzędów marszałkowskich w kraju. Jej wprowadzenie w życie zależy od praktycznego wdrożenia elektronicznego systemu zarządzania dokumentacją i dopracowania instrukcji na podstawie uzyskanych doświadczeń.

Przedsięwzięcie ma ograniczyć obieg papierowych dokumentów i zastąpić je dokumentami elektronicznymi. Wnioski z pilotażu trafią do MSWiA i będą przykładem, jak wprowadzać system w pozostałych województwach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.