PARTNER PORTALU
  • BGK

Kopernik każe sobie słono płacić

  • Przegląd prasy/Metro    6 października 2010 - 06:12
Kopernik każe sobie słono płacić

Za miesiąc w Warszawie otwarte zostanie supernowoczesne Centrum Nauki Kopernik. Pierwsze w Polsce nowoczesne centrum nauki, które ma edukować najmłodszych, każe sobie słono płacić za bilety.
Chociaż muzeum chwali się, że jego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenie się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki, to wstęp do tej misyjnej placówki, która ma budzić w dzieciach przyszłych laureatów Nagrody Nobla, nie będzie tani – informuje „Metro”.

Normalny bilet kosztuje 22 zł, studenci płacą 16 zł, a uczniowie 13 zł. Jeśli wyprawę do centrum planuje cała rodzina, to okazuje się, że najtańszy bilet rodzinny dla czterech osób będzie kosztował 57 zł. Dla wielu może to być bariera nie do przekroczenia.

Czy placówka, która w całości została sfinansowana z publicznych pieniędzy oraz dotacji UE, nie powinna wprowadzić tańszych biletów, tym bardziej że promuje się tu naukę? Pytanie to zadaje sobie także minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka i zapowiada interwencję w sprawie.

Szkopuł w tym, że pływy z tak drogich biletów nie utrzymają Centrum Nauki. Będą konieczne dotacje. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ich nie wyklucza. Zastrzega jednak, że nie podobają mu się wysokie stawki za wejście – podaje „Metro”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.