PARTNER PORTALU
  • BGK

Koronowana głowa odwiedzi Podlaskie

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Białystok    8 lutego 2010 - 06:57
Koronowana głowa odwiedzi Podlaskie

Puszczę Knyszyńską i Białowieską odwiedzi w najbliższych dniach członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Chce poznać polskich Tatarów i zobaczyć, jak wygląda ostatni las naturalny na kontynencie europejskim.
Plany wizyty ambasada Wielkiej Brytanii utrzymuje w tajemnicy. „Gazeta Wyborcza Białystok” ustaliła, że przygotowania do wizyty zaczęły się od końca zeszłego roku. Podlaskie odwiedzali nie tylko urzędnicy ambasady, ale także przedstawiciele domu królewskiego.

„Nie potwierdzam i nie zaprzeczam” – powiedział „Gazecie” wojewoda podlaski Maciej Żywno. Wizyta dopinana jest na ostatni guzik. Reprezentującej Imperium Brytyjskie pary w Podlaskiem spodziewać się można w najbliższych tygodniach.

Goście zabawią najprawdopodobniej tylko dzień. Odwiedzą Kruszyniany lub Bohoniki, gdzie spotkają się z przedstawicielami społeczności tatarskiej. Potem pojadą do Białowieży, do siedziby parku narodowego. Odwiedzą muzeum i nakarmią żubra w rezerwacie pokazowym. Ukoronowaniem pobytu będzie wycieczka do istniejącego od ponad 80 lat rezerwatu ścisłego, chroniącego tutejsze starodrzewy.

Koronowane głowy nie raz bywały w Białowieży. Ostatnio w 1975 r. polował tu książę Filip, małżonek królowej Elżbiety II.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.