PARTNER PORTALU
  • BGK

Korupcja w Powiatowym Zarządzie Dróg w Nowym Targu. ABW zatrzymała kolejną osobę

  • PAP/KDS    30 marca 2018 - 11:49
Korupcja w Powiatowym Zarządzie Dróg w Nowym Targu. ABW zatrzymała kolejną osobę
Obecnie łączna kwota łapówek objętych w tej sprawie do tej pory zarzutami, to ponad 1 mln 470 tys. zł. (fot.shutterstock.com)

Trzynaście zarzutów udzielenia łapówki usłyszał biznesmen z branży budowlanej. To kolejna zatrzymana przez ABW osoba zatrzymana w sprawie dotyczącej korupcji w Powiatowym Zarządzie Dróg w Nowym Targu. Biznesmen usłyszał już zarzuty. Trafił do aresztu.
Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził zatrzymanie, do którego doszło we wtorek. Śledczy podali, że obecnie łączna kwota łapówek objętych w tej sprawie do tej pory zarzutami, to ponad 1 mln 470 tys. zł.

- Agenci krakowskiego wydziału zamiejscowego Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach zatrzymali przedsiębiorcę budowlanego Stanisława Ch. W nadzorującej śledztwo ABW Prokuraturze Regionalnej w Krakowie przedstawiono mu zarzuty popełnienia trzynastu przestępstw udzielenia łapówek osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji - powiedział Żaryn.

Czytaj więcej: Kolejne zarzuty ws. przyjęcia łapówek w PZD w Nowym Targu

Rzecznik podał, że zatrzymany przez ABW mężczyzna został w środę na wniosek prokuratury aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia.

Żaryn przypomniał, że dotychczas w tej sprawie zarzuty przyjmowania lub udzielania korzyści majątkowych usłyszało siedem osób. Pięciu trafiło do aresztu, dwóch odpowiada z wolnej stopy. Zatrzymani to dyrektorzy PZD w Nowym Targu Krzysztof S. i Robert W., kierownik Działu Zamówień Publicznych w zarządzie dróg - Józef L. oraz cztery osoby z firm budowlanych realizujących prace na rzecz Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.

Rzecznik ministra powiedział, że śledztwo jest nadal rozwojowe i planowane są w nim zatrzymania kolejnych osób.

Żaryn przypomniał, że prawo przewiduje, że każdy, kto dobrowolnie zgłosi przestępstwo korupcji, w którym uczestniczył i złoży wyjaśnienia nie podlega karze, jeśli wskaże nowe okoliczności i przestępstwa nieznane wcześniej organom ścigania. Zadeklarował, że każdy, kto dobrowolnie zgłosi się do prokuratury lub Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i złoży szczere wyjaśnienia, które będą miały odzwierciedlenie w dotychczas zgromadzonym materiale dowodowym, będzie odpowiadał z "wolnej stopy" - prokuratura nie wniesie wniosku o areszt.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.