PARTNER PORTALU
  • BGK

Koziołek Matołek zaprasza

  • BEZ    19 lutego 2010 - 11:22

Zdziwienie, zachwyt i śmiech - takie uczucia mają towarzyszyć odwiedzającym Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Już 24 lutego obiekt zostanie udostępniony zwiedzającym. 4 marca odbędzie się ogólnopolska konferencja podsumowująca projekt, zaś 1 maja nastąpi uroczyste otwarcie pacanowskiego centrum.
Najważniejszym elementem Europejskiego Centrum Bajki jest multimedialna i interaktywna wystawa Bajkowy Świat przenosząca w świat iluzji, baśni i bajki. Każdy będzie mógł dotknąć eksponatów, zajrzeć do każdej szufladki, zerknąć w głąb ściany przez wizjer, nauczyć się czegoś innego, nowego i niespotykanego np. spotkać krasnoludka czy obudzić Calineczkę ukrytą w kielichu konwalii.

W Europejskim Centrum Bajki znalazły się także: kino młodego widza ze specjalnie organizowanymi seansami filmowymi dla dzieci oraz biblioteka literatury dziecięcej i młodzieżowej z przytulną czytelnią i księgarnią.

O wyjątkowości tego miejsca stanowić będą wydarzenia artystyczne, warsztaty twórcze, treningi osobowości, targi literatury dziecięcej i młodzieżowej, jak również występy teatrów amatorskich i profesjonalnych. Z myślą o dorosłych organizowane będą seminaria i konferencje branżowe dla osób ze środowisk związanych z wychowaniem, edukacją
i kulturą dla dzieci.

4 marca odbędzie się ogólnopolska konferencja, w trakcie której zostanie podsumowany projekt budowy Europejskiego Centrum Bajki. Z tej okazji do Pacanowa przyjadą donatorzy oraz wszyscy, którzy wspierali powstanie nowoczesnego Centrum Bajki.
Wśród zaproszonych gości będą: ambasador Królestwa Norwegii Knut Hauge, była minister Grażyna Gęsicka oraz byli i obecny - ministrowie kultury Waldemar Dąbrowski, Kazimierz Michał Ujazdowski i Bogdan Zdrojewski.

Uroczyste otwarcie - z przecięciem wstęgi, poświęceniem obiektu oraz imprezami towarzyszącymi - odbędzie się 1 maja. Jedną z atrakcji będą postacie bajkowe z całej Europy: Calineczka, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Jaś i Małgosia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: