PARTNER PORTALU
  • BGK

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna na terenie całego Mazowsza

  • PAP/MN    20 września 2016 - 17:51
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna na terenie całego Mazowsza
Pilotażowy program KMZB prowadzono w wakacje na terenie trzech garnizonów: pomorskiego, podlaskiego oraz stołecznego (fot. mat. policji)

• W woj. mazowieckim od wtorku 20 września działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).
• Policja i władze wojewódzkie zaapelowały do mieszkańców, by korzystając z aplikacji, drogą internetową informowali policję o zjawiskach, które obniżają ich poczucie bezpieczeństwa.
Jak podkreślił mazowiecki komendant wojewódzki policji insp. Tomasz Michułka, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ma zachęcić mieszkańców do aktywnej współpracy z policją. "Chcemy w ten sposób zaangażować i zdopingować społeczność lokalną do informowania nas o wszystkim tym, co w ich odczuciu stanowi zagrożenie dla ich bezpieczeństwa" - powiedział szef mazowieckiej policji na wtorkowej konferencji w Radomiu.

"Chciałbym zachęcić mieszkańców Mazowsza do tego, by wspomagali policję, zgłaszali miejsca niebezpieczne, tak, byśmy mogli wspólnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa na Mazowszu" - dodał obecny na spotkaniu z dziennikarzami wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się na stronach internetowych policji.

Na mapie mieszkańcy mogą zaznaczać niebezpieczne i uciążliwe dla nich zdarzenia, m.in. dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kradzieży, włamań, pobić, uszkodzenia mienia. Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, w tym celu należy korzystać z telefonicznych numerów alarmowych 112 i 997.

Czytaj też: Na Podkarpaciu policja już otrzymuje zgłoszenia z mapy zagrożeń

Z-ca komendanta wojewódzkiego policji insp. Marek Świszcz podkreślił, że na terenie każdej jednostki policji będzie funkcjonował koordynator mapy zagrożeń. "Po to, aby na bieżąco śledzić wszystkie nowe informacje. W ciągu trzech dni powinny być one zweryfikowane, a w ciągu pięciu dni dana jednostka powinna już podjąć konkretne działania na tym obszarze" - wyjaśnił Świszcz.

Pilotażowy program KMZB prowadzono w wakacje na terenie trzech garnizonów: pomorskiego, podlaskiego oraz stołecznego. Od września jest realizowany w całej Polsce. W ramach pilotażu wpłynęło ponad 6 tys. zgłoszeń, a z mapy, która znajduje się na stronach internetowych policji, skorzystało 35 tys. użytkowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.