PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków bez barier dla niepełnosprawnych

  • wer/www.karkow.pl    1 października 2011 - 11:54
Kraków bez barier dla niepełnosprawnych

Do 7 października można przesyłać zgłoszenia do piątej edycji konkursu ,,Kraków bez barier", organizowanego przez urząd miasta i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.
- Z roku na rok staramy się docierać do coraz większej ilości środowisk branżowych związanych z budownictwem. Dostępność budynków powinna wzbudzać intelektualną refleksję. To jednocześnie potężne wyzwanie dla tych, od których to zależy. Dzięki temu konkursowi udaje nam się taką ideę zaszczepić - podkreśla Bogdan Dąsal, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta).  

Do piątej  edycji konkursu „Kraków bez barier” należy zgłaszać te obiekty i przestrzenie, które są dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników.

Czytaj też: Samorządowe progi na niepełnosprawnych nogi

Obiekty architektoniczne nagradzane są w czterech kategoriach: obiekty użyteczności publicznej, obiekty mieszkalne i obiekty zabytkowe oraz elementy przestrzeni publicznej.

Cel konkursu to promowanie budownictwa dostępnego dla wszystkich, w szczególności z uwzględnieniem potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się: osób z niepełnosprawnością, starszych, rodziców z wózkami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.