Kraków latem zaczytany

Jak nie nudzić się w wakacje? Czytajmy! W kawiarniach, tramwajach, a nawet - na ulicach. Po raz pierwszy w historii blisko dwadzieścia największych krakowskich wydawnictw połączyło siły, żeby zaprezentować czytelnikom najlepsze książki tego lata i równocześnie promować czytanie za pośrednictwem nowoczesnych technologii.
Kraków latem zaczytany

Od 1 lipca ponad 60 wiat przystankowych w centrum miasta zmieniło się w Wirtualną Bibliotekę Wydawców. Na plakatach, obok okładki każdej książki, umieszczono przyporządkowany jej kod QR – wystarczy zeskanować go za pomocą telefonu komórkowego i bezpłatnie pobrać fragment interesującego nas tomu.

„Chcemy zachęcić do czytania młodych odbiorców, chętnie wykorzystujących w dostępie do kultury nowoczesne technologie” – wyjaśnia Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.–„Widzę, i bardzo mnie to cieszy, że w tramwajach i autobusach coraz więcej osób czyta. Poprzez naszą wakacyjną akcję chcemy nie tylko podpowiedzieć im po jaką książkę warto sięgnąć, ale także ułatwić i uprościć dostęp do interesującej lektury”.

Akcja, w którą włączyło się blisko dwadzieścia krakowskich wydawnictw potrwa do końca sierpnia.

Od ponad roku, wspólnie z portalem Bookeriada.pl, KBF organizuje wielką akcję bezpłatnej wymiany książek Drugie Życie Książki. W Krakowie, jako pierwszym mieście w Polsce, dwa lata temu w pojazdach komunikacji miejskiej wyznaczono Miejsce dla Czytającego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE