PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków, Muzeum Narodowe: Rekordowa liczba turystów. Najlepszy wynik w historii

  • PAP/AT    17 listopada 2017 - 09:15
Kraków, Muzeum Narodowe: Rekordowa liczba turystów. Najlepszy wynik w historii
Muzeum Narodowe w Krakowie (fot.mnk.pl)

Muzeum Narodowe w Krakowie (MNK) zanotowało najlepszy wynik w historii i prawdopodobnie wszystkich muzeów narodowych w Polsce.
Ponad milion osób odwiedziło Muzeum Narodowe w Krakowie (MNK) od początku 2017 r. – poinformowała placówka, dodając że to najlepszy wynik w historii krakowskiego muzeum i prawdopodobnie wszystkich muzeów narodowych w Polsce.

Milion to liczba osób, które przyszły do gmachu głównego muzeum oraz do jego oddziałów.

Spośród tegorocznych wystaw zainteresowaniem cieszy się "#dziedzictwo", które zobaczyło dotychczas ponad 50 tys. widzów. "To tyle, ile w ubiegłym roku odwiedziło naszą wystawę Maria Mater Misericordiae" - zwróciła uwagę Marta Bosak z działu promocji MNK.

Czytaj też: Wydatki samorządów na kulturę: Ile przeznaczają na muzea, biblioteki, teatry, świetlice?

Wystawa "#dziedzictwo" potrwa do 14 stycznia 2018 r. Muzeum ma nadzieję, że ekspozycja stanie się takim hitem jak wystawa "Olga Boznańska", którą zobaczyło 64,5 zwiedzających, albo "Turner. Malarz żywiołów" - 67 tys. odwiedzin.

MNK za sukces uważa pokaz "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci" - 108 tys. odwiedzin (pokaz czynny od 19 maja) oraz plenerową instalację "Tężnia" Roberta Kuśmirowskiego, przez którą przeszło 106 tys. widzów (od 2 kwietnia).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.