PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków na ludowo

  • GK    16 sierpnia 2012 - 17:39
Kraków na ludowo

Blisko 400 twórców ludowych oraz ponad 120 zespołów pieśni i tańca, kapel ludowych oraz gawędziarzy weźmie udział w rozpoczynających się 17 sierpnia na Rynku Głównym Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej.
Patronat nad wydarzeniem objął m.in. prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. To już 36. edycja wydarzenia, które jest największą i najpełniejszą prezentacją polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła ludowego i artystycznego w Europie.

Na Rynku Głównym, przez 10 dni trwania imprezy (do 26 sierpnia), zaprezentuje się około 400 twórców ludowych (m.in. garncarze, koronczarki, tkacze, hafciarki, rzeźbiarze, artyści malujący na szkle, kowale, ceramicy, jubilerzy i wielu innych).

Na estradzie koło Ratusza wystąpi ponad 120 zespołów pieśni i tańca, kapel ludowych oraz gawędziarzy. Spółdzielnie i spółki cepeliowskie oraz inni goście Targów oferować będą atrakcyjne wyroby będące owocem pracy i talentu twórców ludowych z całego świata.

Dodatkowo artyści zademonstrują publiczności rozmaite techniki wytwórcze. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej zostaną uroczyście otwarte w piątek (17 sierpnia) o godz. 12:00 na Rynku Głównym przy Wieży Ratuszowej. Każdy dzień targów będzie się odbywał pod innym hasłem.


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.