Kraków na ludowo

Blisko 400 twórców ludowych oraz ponad 120 zespołów pieśni i tańca, kapel ludowych oraz gawędziarzy weźmie udział w rozpoczynających się 17 sierpnia na Rynku Głównym Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej.
Kraków na ludowo
Patronat nad wydarzeniem objął m.in. prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. To już 36. edycja wydarzenia, które jest największą i najpełniejszą prezentacją polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła ludowego i artystycznego w Europie.

Na Rynku Głównym, przez 10 dni trwania imprezy (do 26 sierpnia), zaprezentuje się około 400 twórców ludowych (m.in. garncarze, koronczarki, tkacze, hafciarki, rzeźbiarze, artyści malujący na szkle, kowale, ceramicy, jubilerzy i wielu innych).

Na estradzie koło Ratusza wystąpi ponad 120 zespołów pieśni i tańca, kapel ludowych oraz gawędziarzy. Spółdzielnie i spółki cepeliowskie oraz inni goście Targów oferować będą atrakcyjne wyroby będące owocem pracy i talentu twórców ludowych z całego świata.

Dodatkowo artyści zademonstrują publiczności rozmaite techniki wytwórcze. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej zostaną uroczyście otwarte w piątek (17 sierpnia) o godz. 12:00 na Rynku Głównym przy Wieży Ratuszowej. Każdy dzień targów będzie się odbywał pod innym hasłem.


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE