Kraków. Parki zapraszają na letnie pikniki

W lipcu, sierpniu i wrześniu w parkach Krakowa zagości Piknik Krakowski, oddając zielone przestrzenie mieszkańcom.
Kraków. Parki zapraszają na letnie pikniki
Krakowskie parki zapraszają na Piknik Krakowski. Fot. Kraków.pl (Bogusław Świerzowski)

W każdą sobotę w parku Bednarskiego w Krakowie i w każdą niedzielę w parku Krakowskim, od godz. 10 do 16, można spędzić czas na biesiadowaniu. Będzie można wybierać z bogatej oferty bezpłatnych zajęć rekreacyjnych i edukacyjnych, lub relaksować się w cieniu drzew.

Poszukujący dobrego jedzenia zaopatrzą swoje koszyki i lodówki w najlepsze jedzenie od lokalnych producentów i restauratorów, ci bez śniadania, najedzą się do syta, spragnieni wiedzy kulinarnej będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach kulinarnych.

Na zielonej trawie, w cieniu drzew, niezależnie od wieku i kondycji, zupełnie za darmo, można pod okiem instruktorów poćwiczyć jogę, rock’n’roll akrobatyczny, parkour, rolki, aerobik sportowy czy karate. Bardziej stateczni i dzieci mogą oddać się zajęciom manualnym i grom, nie tylko planszowym. Dla wszystkich dostępna jest darmowa wypożyczalnia kocyków i oaza spokoju.

Piknik Krakowski sięga do tradycji krakowskich majówek, kiedy całymi rodzinami krakowianie udawali się na odpoczynek na łonie natury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE