PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków. Parki zapraszają na letnie pikniki

  • PAP/JL    4 lipca 2016 - 09:45
Kraków. Parki zapraszają na letnie pikniki
Krakowskie parki zapraszają na Piknik Krakowski. Fot. Kraków.pl (Bogusław Świerzowski)

W lipcu, sierpniu i wrześniu w parkach Krakowa zagości Piknik Krakowski, oddając zielone przestrzenie mieszkańcom.
W każdą sobotę w parku Bednarskiego w Krakowie i w każdą niedzielę w parku Krakowskim, od godz. 10 do 16, można spędzić czas na biesiadowaniu. Będzie można wybierać z bogatej oferty bezpłatnych zajęć rekreacyjnych i edukacyjnych, lub relaksować się w cieniu drzew.

Poszukujący dobrego jedzenia zaopatrzą swoje koszyki i lodówki w najlepsze jedzenie od lokalnych producentów i restauratorów, ci bez śniadania, najedzą się do syta, spragnieni wiedzy kulinarnej będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach kulinarnych.

Na zielonej trawie, w cieniu drzew, niezależnie od wieku i kondycji, zupełnie za darmo, można pod okiem instruktorów poćwiczyć jogę, rock’n’roll akrobatyczny, parkour, rolki, aerobik sportowy czy karate. Bardziej stateczni i dzieci mogą oddać się zajęciom manualnym i grom, nie tylko planszowym. Dla wszystkich dostępna jest darmowa wypożyczalnia kocyków i oaza spokoju.

Piknik Krakowski sięga do tradycji krakowskich majówek, kiedy całymi rodzinami krakowianie udawali się na odpoczynek na łonie natury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.