PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków piątym gospodarzem Euro 2012

  • Przegląd prasy/Metro    8 listopada 2011 - 08:10
Kraków piątym gospodarzem Euro 2012

Większość drużyn, które przyjadą na piłkarskie mistrzostwa, chce mieszkać w Polsce a nie na Ukrainie.
A jak u nas, to nad Bałtykiem lub w Krakowie, który niespodziewanie wyrasta na piątego gospodarza mistrzostw Europy w piłce nożnej – pisze „Metro”

W Krakowie mają powody do wielkiego świętowania. Anglicy oficjalnie ogłosili, że stolica Małopolski będzie bazą pobytową ich narodowej drużyny na całe mistrzostwa. To już druga drużyna po Holandii, która chce mieć tu swoją bazę.

To nie koniec dobrej passy Krakowa. Nad ulokowaniem tu swojej drużyny zastanawiają się też Włosi – na razie zrobili rezerwację w pobliskiej Wieliczce.

Choć stolica Małopolski to na razie najbardziej rozchwytywane przez piłkarzy miasto, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, to piłkarze wciąż mają w czym wybierać. UEFA zaproponowała aż 21 centrów pobytowych dla piłkarzy w Polsce. Na Ukrainie przygotowano ich 17.

Nasi piłkarze najprawdopodobniej zamieszkają w Warszawie. Z kolei Niemcy upatrzyli sobie Gdańsk, Szwedzi pobliską Gdynię, a Hiszpanie stawiają na małe Gniewino obok jeziora Żarnowieckiego. Duńczycy celują w Tychy, a Francuzi podobno wybierają Warkę między Warszawą a Radomiem.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.