PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków pobiegnie dla chorych dzieci

  • PAP    21 września 2012 - 20:45
Kraków pobiegnie dla chorych dzieci

Charytatywny bieg dla pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie odbędzie się w sobotę na krakowskich Błoniach.
Charytatywny bieg dla pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie odbędzie się w sobotę na krakowskich Błoniach.

Bieg na trasie o długości 3,5 km jest otwarty dla wszystkich, a dystans można pokonać nawet spacerując. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja (w internecie lub w biurze zawodów przed startem) oraz dokonanie opłaty startowej w wysokości co najmniej 25 zł.

Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na cele charytatywne na świetlicę Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu.

Dzieci i młodzież (do lat 18) mogą wziąć udział w biegu bezpłatnie.

Trasa biegu wytyczona została wokół krakowskich Błoń. Zarówno linia startu, jak i mety umiejscowione zostaną w okolicach Skały Papieskiej na Błoniach.

"Wiele osób biega dla własnego zdrowia. Biorąc udział w I Biegu Charytatywnym Tesco Dzieciom można pobiec także dla dzieciaków ze szpitala w Prokocimiu.

Bardzo liczymy, że na starcie pojawią się mieszkańcy Krakowa, którzy zechcą spędzić jesienny weekend na sportowo, a przy okazji pomóc nam wyposażyć szpitalną świetlicę" - powiedziała prezes Fundacji Tesco Dzieciom Beata Rożek.

Inicjatywa spotkała się z przychylnością władz szpitala.

"Każda akcja, dzięki której chore dzieci przebywające w szpitalu mogą na chwilę zapomnieć o swojej chorobie, jest bardzo cenna i ważna" - uważa Bartłomiej Pawlak, z zarządu Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "O Zdrowie Dziecka".

<!-- pagebreak //-->

Jak dodał, szpitalne świetlice są miejscem, gdzie mali pacjenci mogą się pobawić, porysować, czy zagrać w gry ze swoimi rówieśnikami.

Nagrodą za ukończenie biegu będą medale dla wszystkich zawodników oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe - zarówno dla zwycięzców, jak i wybranych pozostałych uczestników.

I Bieg Charytatywny Tesco Dzieciom jest organizowany z inicjatywny Fundacji Tesco Dzieciom przy wsparciu Krakowskiego Klubu Biegacza "Dystans", Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz sponsorów: Tesco Polska, Unilever oraz Nestle.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.