PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: pod oknem papieskim stanęła choinka z Sądecczyzny

  • PAP/PSZ    13 grudnia 2017 - 10:35
Kraków: pod oknem papieskim stanęła choinka z Sądecczyzny
Jodła będzie dekorowana 16 grudnia. (fot. Shutterstock.com)

Pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie stanęła 12 grudnia w nocy choinka, przywieziona z Sądecczyzny. Przez cały dzień 13 grudnia jodła ma być przystrajana. Z kolei 16 grudnia metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski uroczyście zapali światełka na drzewku.
"Tegoroczne drzewko pochodzi z nadleśnictwa Nawojowa" - poinformowała Joanna Adamik z biura prasowego archidiecezji krakowskiej. 40-letnią jodłę, liczącą 18 m wysokości, podarowały archidiecezji Lasy Państwowe.

W środę (13 grudnia) jodła będzie dekorowana, a w sobotę (16 grudnia), podczas XI spotkania "Choinka pod Oknem Papieskim", metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski uroczyście zapali światełka na drzewku.

Na sobotnie spotkanie przy Franciszkańskiej 3 metropolita zaprasza wszystkich, a szczególnie dzieci oraz podopiecznych z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych.

Wydarzenie rozpocznie o godzinie 15 msza, pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, w klasztorze franciszkanów. Następnie na przy Franciszkańskiej odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu zespołu Arka Noego oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Najmłodszych odwiedzi także święty Mikołaj. Jak poinformowała archidiecezja, liczba dzieci biorących udział w wydarzeniu z roku na rok rośnie. W ubiegłym roku, dzięki sponsorom, rozdano 5 tys. prezentów.

Czytaj także: Podkarpackie: Rozpoczęła się sprzedaż choinek

Tradycję bożonarodzeniowych spotkań pod żłóbkiem i przystrojoną choinką na stałe wprowadził Jan Paweł II na pl. św. Piotra w Rzymie w 1982 r. Odtąd spotkania są stałym elementem świątecznego pejzażu w Watykanie. W 2006 r. podobny nastrój i przesłanie radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia wprowadził w Krakowie osobisty sekretarz papieża kard. Stanisław Dziwisz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.