PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków. Seria tragicznych pożarów, trzy ofiary śmiertelne

  • PAP/KDS    7 lutego 2018 - 10:40
Kraków. Seria tragicznych pożarów, trzy ofiary śmiertelne
W pożarze przy ul. Królewskiej zginął mężczyzna. (fot.psp.krakow.pl)

Po serii tragicznych pożarów, do jakich doszło w Krakowie w ciągu ostatniej doby (z 6 na 7.02), strażacy apelują o zachowanie ostrożności i zasad bezpieczeństwa przy dogrzewaniu mieszkań. W trzech pożarach zginęły trzy osoby.
Jak poinformował w środę (7.02) rzecznik małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej Sebastian Woźniak, pierwszy z pożarów wybuchł we wtorek wieczorem, w mieszkaniu w kamienicy przy ul. Królewskiej w centrum Krakowa. Zginął w nim mężczyzna, a osiem osób, w tym dziecko, zostało ewakuowanych z budynku.

W nocy na ul. Elsnera, po zgłoszeniu o zadymieniu w budynku wielorodzinnym, strażacy znaleźli w jednym z mieszkań zwęglone zwłoki mężczyzny. Zgon nastąpił prawdopodobnie od tlących się elementów wyposażenia.

W środę rano, w pożarze pustostanu przy ul. Szlak w centrum miasta znaleziono zwęglone zwłoki - prawdopodobnie mężczyzny.

Według strażackich statystyk, od początku roku w Małopolsce wybuchło 641 pożarów, w których zginęło osiem osób, a 22 zostały ranne. Od początku sezonu grzewczego w październiku do akcji związanych z wykryciem tlenku węgla strażacy wyjeżdżali 258 razy. Od czadu rannych zostało 140 osób, a cztery zatruły się śmiertelne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.