PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Wakacyjny parkobus rozpocznie kursowanie w sobotę

  • PAP/JS    5 lipca 2017 - 19:03
Kraków: Wakacyjny parkobus rozpocznie kursowanie w sobotę
Specjalne busy mają kursować nie tylko w lipcu i sierpniu, ale i we wrześniu. Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Parkobus, który umożliwi krakowianom zwiedzanie miejskich parków, zostanie uruchomiony w sobotę (8 lipca). Celem pierwszego kursu będzie park Bednarskiego. Jak poinformował magistrat, bezpłatne parkobusy na stałe wpiszą się w wakacyjny rozkład jazdy.
Specjalne busy mają kursować nie tylko w lipcu i sierpniu, ale i we wrześniu.

W najbliższą sobotę zaplanowano wyjazd z przystanku Krowodrza Górka o godz. 10. Po 35 minutach pojazd dojedzie do parku Bednarskiego. Na miejscu organizatorzy zapraszają na spacer przyrodniczy z przewodnikiem Mikołajem Korneckim. Można pobrać również specjalną aplikację "Kraków w Zieleni" i zwiedzić park, korzystając z gry "Podgórze wczoraj i dziś".

W ramach miejskiej akcji "Zatrać się w zieleni" w każdą sobotę lipca w parku Bednarskiego odbywa się również piknik - na miejscu czekają różnorodne atrakcje oraz poczęstunek.

Parkobus da mieszkańcom Krakowa możliwość poznania parków nie tylko tych z najbliższej okolicy. Będzie on kursował na wyznaczonych trasach, zabierając mieszkańców jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta.

W miejscu docelowym można spędzić czas na łonie natury - może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego będzie można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących historii, fauny i flory.

"Da to możliwość krakowianom na zapoznanie się z miejscami, które są bardzo ważnymi punktami na mapie Krakowa, ale nie dla wszystkich powszechnie znanymi" - podał w informacji prasowej Urząd Miasta Krakowa.

Parkobusowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.