Kraków: Wakacyjny parkobus rozpocznie kursowanie w sobotę

Parkobus, który umożliwi krakowianom zwiedzanie miejskich parków, zostanie uruchomiony w sobotę (8 lipca). Celem pierwszego kursu będzie park Bednarskiego. Jak poinformował magistrat, bezpłatne parkobusy na stałe wpiszą się w wakacyjny rozkład jazdy.
Kraków: Wakacyjny parkobus rozpocznie kursowanie w sobotę
Specjalne busy mają kursować nie tylko w lipcu i sierpniu, ale i we wrześniu. Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Specjalne busy mają kursować nie tylko w lipcu i sierpniu, ale i we wrześniu.

W najbliższą sobotę zaplanowano wyjazd z przystanku Krowodrza Górka o godz. 10. Po 35 minutach pojazd dojedzie do parku Bednarskiego. Na miejscu organizatorzy zapraszają na spacer przyrodniczy z przewodnikiem Mikołajem Korneckim. Można pobrać również specjalną aplikację "Kraków w Zieleni" i zwiedzić park, korzystając z gry "Podgórze wczoraj i dziś".

W ramach miejskiej akcji "Zatrać się w zieleni" w każdą sobotę lipca w parku Bednarskiego odbywa się również piknik - na miejscu czekają różnorodne atrakcje oraz poczęstunek.

Parkobus da mieszkańcom Krakowa możliwość poznania parków nie tylko tych z najbliższej okolicy. Będzie on kursował na wyznaczonych trasach, zabierając mieszkańców jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta.

W miejscu docelowym można spędzić czas na łonie natury - może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego będzie można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących historii, fauny i flory.

"Da to możliwość krakowianom na zapoznanie się z miejscami, które są bardzo ważnymi punktami na mapie Krakowa, ale nie dla wszystkich powszechnie znanymi" - podał w informacji prasowej Urząd Miasta Krakowa.

Parkobusowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE