PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków zaczyna promować się poprzez turystykę medyczną

  • RynekZdrowia.pl    14 listopada 2017 - 21:07
Kraków zaczyna promować się poprzez turystykę medyczną
Już od lat do Krakowa przyjeżdżają m.in. turyści z Niemiec czy krajów skandynawskich, żeby leczyć zęby (fot. pixabay.com)

Stolica województwa małopolskiego zaczyna promować się poprzez turystykę medyczną. Zdaniem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego medycyna w tym mieście jest na tak wysokim poziomie, że można zacząć myśleć o sprzedawaniu tego typu usług zagranicznym turystom.
Już od lat do Krakowa przyjeżdżają m.in. turyści z Niemiec czy krajów skandynawskich, żeby leczyć zęby. W krakowskim Urzędzie Miasta powstał raport, w którym opisano, jaki potencjał medyczny ma miasto i jakiego typu usługi można zaoferować zagranicznym turystom.- Naszą mocną stroną jest fakt, że 70 proc. placówek posiada różnorodne certyfikaty potwierdzające jakość leczenia - mówi Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora wydziału promocji i turystyki w krakowskim magistracie.

- Wszystkie placówki, które wzięły udział w badaniu, zatrudniają personel mówiący po angielsku, a 76 procent z nich oferuje nawet obsługę call center w tym języku.

Więcej przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.