PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski Dukat i 13 mln zł z UE na rozwój strefy aktywności gospodarczej

  • JL    23 sierpnia 2010 - 11:25

Gmina Skawina dostała ponad 13 mln dotacji z Unii na rozwój lokalnej strefy aktywności gospodarczej. Działa w niej 12 firm, a sześć inwestycji jest w przygotowaniu.
Dotąd możliwości rozwojowe gminy były ograniczone z braku infrastruktury. Dzięki pieniądzom unijnym strefa ma szansę na szybszy rozwój. Doprowadzona zostanie kanalizacja. Powstaną też drogi. Inwestycja pochłonie 25 mln zł. Prace zakończą się w przyszłym roku.

Zdaniem marszałka Marka Nawary Skawina znakomicie radzi sobie z sięganiem po fundusze unijne i z tworzeniem dobrych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. Doceniła to kapituła statuetki Krakowski Dukat, nagradzając nią burmistrza miasta Adama Najdera.

Nagrodę Krakowska Izba Przemysłowo-Handlowa przyznaje od 1998 r. Ma ona charakter promocyjny. Adam Najder otrzymał ją w kategorii „Samorządowy kreator przedsiębiorczości”. Został doceniony za zaangażowaniem w rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz za udział w tworzeniu i rozwoju strefy gospodarczej.

Małopolska jest liderem w kraju pod względem wydawania pieniędzy unijnych na inwestycje, a to dlatego, że gminy są znakomicie zarządzane i z sukcesem zabiegają o dotacje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Mariusz z Lubelskiego, 2010-08-23 17:26:33

    ,,Gminy są znakomicie zarządzane i z sukcesem zabiegają o dotacje" - znowu Krakówek się chwali. Ciekawe tylko czy tak wspaniale rządzący wójtowie i burmistrzowie równie szybko znajdą pieniądze na usunięcie podstawowych skutków powodzi. Np. burmistrz Cycoń ze Starego Sącza któremu marzy się ...lotnisko a jak na razie nie ma pieniędzy na odbudowę jednego z mostów w swej ,,świetnie zarządzanej" gminie.  rozwiń