PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie lotnisko ma swoje taksówki

  • PAP    29 września 2012 - 13:11
Krakowskie lotnisko ma swoje taksówki

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice od poniedziałku uruchomi własną sieć taksówkową, która będzie miała wyłączność na postój przed terminalami pasażerskimi lotniska. Zdaniem przedstawicieli portu jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w naszym kraju.
"Naszym zamierzeniem jest podniesienie jakości oraz wprowadzenie jednolitego standardu usług taksówkarskich świadczonych naszym pasażerom" - wyjaśniła rzeczniczka krakowskiego lotniska Urszula Podraza.

W lotniskowej sieci taksówkarskiej zrzeszonych będzie 120 taksówkarzy posiadających odpowiednią licencję i spełniających wymagania portu. Wśród nich była m.in. znajomość języków obcych oraz posiadanie samochodu maksymalnie 5-letniego klasy co najmniej średniej (segment D). Za sieć odpowiada fira MPL Services - spółka córka Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice.

Jak zaznaczyła Podraza, ogłoszenie o naborze do sieci cieszyło się dużym zainteresowaniem, bowiem odpowiedziało na nie ponad 300 kierowców.

Według niej najważniejszą korzyścią dla pasażerów korzystających z lotniskowych taksówek będzie jednakowy cennik obowiązujący przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Obszar aglomeracji krakowskiej podzielono na cztery strefy, dla których ustalono jednolite opłaty; i tak przejazd w promieniu do 5 km od lotniska będzie kosztował 29 zł, a w promieniu do 15 km (obejmuje centrum Krakowa) - 69 zł.

W najbliższych miesiącach na lotnisku zostanie ustawiony specjalny terminal, w którym pasażerowie będą mogli zapłacić za przejazd taksówką.

"Jesteśmy pierwsi w Polsce z takim rozwiązaniem. Inne lotniska są ciekawe, jak będzie to funkcjonować i czekają na nasze doświadczenia" - zaznaczyła Podraza.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.