PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie podziemia z wodotryskiem

  • PAP/Dziennik Polski    14 czerwca 2010 - 10:39
Krakowskie podziemia z wodotryskiem

W podziemiach krakowskiego Rynku Głównego, kosztem ponad 40 mln złotych, powstaje multimedialna wystawa "Śladami europejskiej tożsamości Krakowa". Ten plan prezydenta Jacka Majchrowskiego pochłonął już dziesiątki milionów złotych, a to nie koniec.
Ze stropu, który ma chronić supernowoczesny sprzęt wart blisko 20 milionów złotych oraz 600 cennych zabytków, cieknie woda. Nie do końca wiadomo, skąd. Wróciły grzyby - są nawet pieczarki.

Miejscy urzędnicy zapewniają, że kontrolują sytuację. Wyjaśniają, że wszystko będzie w porządku po zastosowaniu brytyjskiej technologii polegającej na wstrzykiwaniu w strop specjalnego impregnatu. Koszt: do 50 tys. zł. Jednak wojewódzki konserwator uważa, że źródła przecieków trudno zlokalizować, jest więc prawdopodobne, że trzeba będzie ponownie rozebrać płytę rynku i zrobić izolację od nowa, co ma kosztować minimum pół miliona złotych. Ponadto inwestycja nie ma jeszcze gospodarza.

Prezydent Jacek Majchrowski chce, by atrakcja, która ma przyćmić Wawel, została otwarta z początkiem września, przed wyborami samorządowymi.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Emigrant z IRL, 2010-06-14 16:44:07

    No tak wodotryski podziemne ( przycmilo mu raczej mozg a nie 1000 -letni WAWEL ) na kredyt, ktory spalca PODATNICY, byle Majcher zostal znow Preziem CK Miasta Krakowa??Normalne niepoprozumienie kogo Krakusy wybrali. Moze lepiej bylo tamte pieniadze zainwestowac madrze w ... WALY przeciwpowodziowe... zamiast Waleczki POlityczno- bublowe  rozwiń