PARTNER PORTALU
  • BGK

Kreacje nagrodzone przez marszałka

  • PAP    27 marca 2011 - 12:50

Aktorzy wrocławskiego Teatru Polskiego: Ewa Skibińska i Rafał Kronenberger otrzymali Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za najlepsze kreacje aktorskie w 2010 r. na Dolnym Śląsku.
Adam Piwek z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Skibińska została nagrodzona za kreację Tytanii w przedstawieniu "Sen nocy letniej", a Kronenbergera wyróżniono za rolę w "Szosie Wołokołamskiej", który to spektakl został także uznany za najlepsze wydarzenie teatralne w 2010 r.

Skibińska znana jest publiczności z licznych ról telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Debiutowała w Teatrze Zielona Latarnia w 1981r. w dziele Aleksandra Camusa "Stan oblężenia". Występowała także gościnnie w teatrach Rozrywki w Chorzowie i Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu. Została odznaczona m.in. brązowym krzyżem zasługi i srebrnym medalem "Zasłużona Kulturze Gloria Artis".

Kronenberger jest absolwentem wrocławskiego Wydziału Aktorskiego Państwowej Szkoły Teatralnej. W swojej karierze występował m.in. na deskach Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, Teatru Nowego w Łodzi, Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Na swoim koncie ma także spektakle Teatru Telewizji oraz role filmowe m.in. w "Katyniu" Andrzeja Wajdy i "Prymasie" w reżyserii Teresy Kotlarczyk. Z Teatrem Polskim we Wrocławiu współpracuje od listopada 2006 r.

Kapituła Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Dolnośląskiego przyznała także nagrodę za najlepszą kreację aktora-lalkarza, która trafiła do Agaty Kucińskiej występującej w "Żywotach świętych osiedlowych" przygotowywanych przez wrocławski Teatr Ad Spectatores.

Z kolei nagroda dla wyróżniającego się pracownika technicznego trafiła do Leszka Nowaka z wrocławskiego Teatru Polskiego, aktywnego działacza społeczno-związkowego, który wielokrotnie angażował się w sprawy dotyczące pracowników instytucji artystycznych oraz akcje charytatywne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Rokiś, 2011-03-27 13:27:24

    Są tacy którzy zasługują na nagrodę...