PARTNER PORTALU
  • BGK

Kresowa Osada wypromuje region

  • PAP    23 maja 2012 - 09:08

Prawie 4,6 mln zł kosztować będzie budowa Kresowej Osady, która powstanie w Baszni Dolnej koło Lubaczowa na Podkarpaciu.
Głównym celem projektu jest promocja turystyczna regionu i aktywizacja osób bez pracy. W ramach Kresowej Osady powstaną m.in. budynek szkoleniowo-warsztatowy z zapleczem gastronomicznym, multimedialne muzeum i scena estradowa.

Ważną rolę edukacyjną i kulturalną pełnić będzie zabudowa – odrestaurowane zostaną dawne budynku gospodarcze wraz z warsztatami: szklarskim, garncarskim, stolarskim i kuźnią. Obok powstaną, również odrestaurowane, drewniane budynki – mieszkalny i stodoła.

W ramach zagospodarowania terenu wokół osady powstanie m.in. plac zabaw, parking i ścieżki spacerowe.

Władze gminy Lubaczów, na terenie której wzniesiona zostanie osada, liczą, że jej budowa pomoże zaktywizować osoby bezrobotne i wypromować regionalne produkty. Podpisana została już umowa na wykonanie osady; prace przy jej budowie powinny się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Planowane zakończenie inwestycji to lipiec 2013 r.

Budżet projektu pod nazwą „Utworzenie Kresowej Osady oraz nadanie nowych funkcji turystycznych i edukacyjnych – szansą dla obszaru poprzemysłowego i popegeerowskiego gminy Lubaczów” to prawie 4,6 mln zł. Z tej kwoty ponad 3,2 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.