Krów w zoo nie będzie

  • zamojska.com (rmar)
  • 22-12-2011
  • drukuj
Niejako na kanwie dyskusji na temat nowych cen biletów wstępu do zoo jeden z zamojskich radnych wpadł na pomysł, jak poszerzyć ofertę Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera.
Krów w zoo nie będzie
Radny Michał Kimak (PiS) w ramach wolnej wypowiedzi wysunął następującą propozycję. – Czy jest szansa, żeby nasze ZOO miało jakieś gospodarstwo pomocnicze? Można byłoby w nim hodować na przykład krówki, czyli zwierzątka, które również mogą się cieszyć dużym zainteresowaniem zwłaszcza dzieci. Warto, żeby i takie zwierzęta mogły sobie obejrzeć. Dodatkowo ZOO mogłoby z tego gospodarstwa taniej pozyskiwać mięso dla innych okazów.

Zapał radnego ostudził prezydent miasta Marcin Zamoyski (zabierz głos/oceń prezydenta). – Niestety takiego gospodarstwa nasz zakład prowadzić nie może. Taki zakaz obowiązuje zresztą w całej Polsce. Wbrew pozorom takie gospodarstwo znacznie więcej kosztuje i stanowi relikt minionego ustroju. Wtedy tworzono takie podmioty właśnie dlatego, że nie można było kupić odpowiedniego towaru i trzeba było samemu dbać o zaopatrzenie. Dziś jest tyle przedsiębiorstw i możliwości zakupu, że znacznie lepiej jest pozwolić komuś dbać o tę kwestię – powiedział prezydent.

Już po wystąpieniu Marcina Zamoyskiego swoją opinię na ten temat krótko wyraził radny Wiesław Nowakowski (Lewica). – Radny Kimak chyba chciał być wolontariuszem przy tych krowach – stwierdził, czym wzbudził wesołość na sali.

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zamość mieścina przereklamowana,ale ZOO jest proszę Pana,
To nic dziwnego,że wśród radnych zapanował duch idei KIMAKANA.

ZOO, 2011-12-22 11:23:17 odpowiedz

Krowy,już tradycyjnie,mają swoje miejsce. Jak się nie lubi mleka i wołowiny, to trzeba je uczynić "świętymi krowami"!! Takie są IDE E...

ZAK GUPY, 2011-12-22 10:22:49 odpowiedz

czyli jednak chcą krówek!!

niutki, 2011-12-22 10:12:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE