Krów w zoo nie będzie

  • zamojska.com (rmar)
  • 22-12-2011
  • drukuj
Niejako na kanwie dyskusji na temat nowych cen biletów wstępu do zoo jeden z zamojskich radnych wpadł na pomysł, jak poszerzyć ofertę Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera.
Krów w zoo nie będzie
Radny Michał Kimak (PiS) w ramach wolnej wypowiedzi wysunął następującą propozycję. – Czy jest szansa, żeby nasze ZOO miało jakieś gospodarstwo pomocnicze? Można byłoby w nim hodować na przykład krówki, czyli zwierzątka, które również mogą się cieszyć dużym zainteresowaniem zwłaszcza dzieci. Warto, żeby i takie zwierzęta mogły sobie obejrzeć. Dodatkowo ZOO mogłoby z tego gospodarstwa taniej pozyskiwać mięso dla innych okazów.

Zapał radnego ostudził prezydent miasta Marcin Zamoyski (zabierz głos/oceń prezydenta). – Niestety takiego gospodarstwa nasz zakład prowadzić nie może. Taki zakaz obowiązuje zresztą w całej Polsce. Wbrew pozorom takie gospodarstwo znacznie więcej kosztuje i stanowi relikt minionego ustroju. Wtedy tworzono takie podmioty właśnie dlatego, że nie można było kupić odpowiedniego towaru i trzeba było samemu dbać o zaopatrzenie. Dziś jest tyle przedsiębiorstw i możliwości zakupu, że znacznie lepiej jest pozwolić komuś dbać o tę kwestię – powiedział prezydent.

Już po wystąpieniu Marcina Zamoyskiego swoją opinię na ten temat krótko wyraził radny Wiesław Nowakowski (Lewica). – Radny Kimak chyba chciał być wolontariuszem przy tych krowach – stwierdził, czym wzbudził wesołość na sali. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zamość mieścina przereklamowana,ale ZOO jest proszę Pana, To nic dziwnego,że wśród radnych zapanował duch idei KIMAKANA.

ZOO, 2011-12-22 11:23:17 odpowiedz

Krowy,już tradycyjnie,mają swoje miejsce. Jak się nie lubi mleka i wołowiny, to trzeba je uczynić "świętymi krowami"!! Takie są IDE E...

ZAK GUPY, 2011-12-22 10:22:49 odpowiedz

czyli jednak chcą krówek!!

niutki, 2011-12-22 10:12:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE