PARTNER PORTALU
  • BGK

Krucha wystawa w Krośnie

  • PAP    12 lipca 2012 - 19:21

Wystawę "Wrocławskie szkło dziś" - można oglądać do końca sierpnia w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie . Na wernisażu prezentowane są dzieła 33 artystów, m.in. szkła Małgorzaty Dajewskiej, Beaty Mak-Soboty i Kazimierza Pawlaka.
Jak poinformował Dawid Iwaniec z CDS, wszyscy artyści, którzy od czwartku w Krośnie prezentują swoje prace, związani są z Katedrą Szkła na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

"To właśnie tam od ponad 60 lat realizowane są najwybitniejsze szklane projekty artystyczne, wielokrotnie nagradzane na wystawach w kraju i zagranicą. Pomysł organizacji wystawy o takiej tematyce wynika z faktu, że Krosno znane jest przede wszystkim z wzornictwa użytkowego. Porównanie dwóch przeciwnych biegunów tworzenia w szkle stanowi największą wartość tej ekspozycji" - dodał.

Już po zakończeniu wystawy, we wrześniu, w CDS turyści będą mogli przyjrzeć się twórczości studentów ASP we Wrocławiu, którzy w Centrum będą realizować swoje prace dyplomowe. Zdaniem prezesa CDS Stefana Dziadosza, będzie to doskonała okazja do podziwiania młodych ludzi, którzy w przyszłości będą decydować o kierunku rozwoju szklanej sztuki.

W skład działającego od ponad miesiąca Centrum Dziedzictwa Szkła wchodzą m.in.: ekspozycja wzornictwa szkła, wystawa o historii szklarstwa, galeria nowości, prezentacja tradycyjnych metod produkcji. Każdy zwiedzający może uczestniczyć w poszczególnych etapach wytwarzania szkła i dowiedzieć się o najnowszych trendach w tej branży.

Czytaj też: Krosno szkłem kusi turystów Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.