PARTNER PORTALU
  • BGK

Krynica dalej polskim Davos

  • JL    9 lutego 2010 - 08:18

Instytut Studiów Wschodnich, organizator Międzynarodowego Forum Ekonomicznego, podpisze 9 lutego z władzami woj. małopolskiego umowę o organizacji imprezy przez 10 lat.
Oznacza to, że Krynica wygrała batalię z Sopotem, który chciał jej zabrać forum. W walce z nadmorskim kurortem pomogły władze Małopolski, które zagwarantowały, że zapewnią odpowiednie centrum kongresowe do czasu, kiedy powstanie nowa Pijalnia Główna, w tym samym kształcie, ale nieco większa, jako centrum kongresowe z funkcją leczniczą. Stary budynek zostanie najprawdopodobniej zburzony.

Do inwestycji małopolski samorząd dołoży 10 mln zł. Wcześniej powstanie spółka celowa, która odnowi także Stary Dom Zdrojowy. Samorząd zamierza również na czas konferencji uruchomić połączenie kolejowe z lotniska Balice do Krynicy-Zdroju.

Modernistyczna Pijalnia Główna powstała w 1971 r. Jest największą (4,5 tys. mkw.) w Europie pijalnią wód mineralnych. Z powodu złego stanu technicznego ma pozwolenie na użytkowanie do końca tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • wielkopolanin, 2010-02-09 22:03:17

    Wielka szkoda, że forum nie przenieśli do Kołobrzegu. Z Krakowa do Krynicy jedzie się jakby chciało a nie mogło! Z Kołobrzegiem byłoby co innego: przylot do Goleniowa a później szybciutko do Kołobrzegu i jeszcze na dodatek ten gospodarny marszałek zachodniopomorskiego Husejko zamiast gadać jak to ...robią w ,,Galicyi" wziął się za robotę - podpisał umowę z PKP na powstanie linii kolejowej na lotnisko i modernizację trasy z Goleniowa (praktycznie Szczecina) do Kołobrzegu. Forum w Kołobrzegu mogłoby zaktywizować z Polską rynki skandynawskie - a one są bogate i chłonne. Szkoda, że jest jak jest.  rozwiń